Trendy w branży oświetleniowej

Trendy w branży oświetleniowej

16 grudnia 2023 0 By Redakcja

Wraz z wprowadzeniem nowych technologii i projektów zarówno do celów architektonicznych, jak i dekoracyjnych, konsumenci są coraz bardziej świadomi zawiłości odróżniających jedno rozwiązanie oświetleniowe od drugiego. Abyś mógł lepiej zorientować się w bieżących trendach oświetleniowych i tych, które nadejdą w nowym roku – przeczytaj nasz artykuł.

Innowacje w zakresie zrównoważonego oświetlenia

Przebyliśmy już długą drogę w opracowywaniu wysoce wydajnych źródeł światła LED, a teraz musimy skupić się na trwałości produktów dzięki zastosowaniu serwisowalnych opraw oświetleniowych innych niż modernizowane żarówki LED i zrównoważonych opcjach wycofywania z eksploatacji. W 2024 r. zobaczymy także więcej produktów oświetleniowych wykonanych z materiałów:

  • zrównoważonych,

  • biodegradowalnych,

  • nadających się do recyklingu, upcyklingu,

  • nietoksycznych.

Zwiększone wykorzystanie naturalnych materiałów i zmniejszona zależność od tworzyw sztucznych – takie będą modne style oświetlenia 2024. Dodatkowo zobaczymy zwiększoną popularność przenośnych lamp z możliwością ładowania. Trendy te nie tylko promują zrównoważony rozwój, ale także oferują większą elastyczność i wygodę w zakresie rozwiązań oświetleniowych.

Innowacje modułowe i zorientowane na użytkownika

W 2024 można spodziewać się wzrostu liczby innowacyjnych rozwiązań w zakresie modułowego i zorientowanego na użytkownika oświetlenia. Można mieć szczególną nadzieję na postęp w technologii sterowania oświetleniem, zwłaszcza w zakresie interoperacyjnych standardów sterowania oświetleniem, które pomogą w przyjęciu systemów sterowania oświetleniem w celu radykalnego zmniejszenia zużycia energii.

Tkaniny i kolory, które będą modne

Będziemy nadal obserwować wykorzystanie delikatnych, ziemistych kolorów, które potrafią wprowadzić zabawny i organiczny klimat do oświetlenia i przestrzeni mieszkalnych. Stonowane, inspirowane naturą odcienie, takie jak szałwia, ciepły beż i inne miękkie odcienie ziemi. Kolory te nie tylko uzupełniają naturalne światło, ale także tworzą harmonijne połączenie z innymi elementami pomieszczenia, tworząc spokojną i zachęcającą atmosferę.

W dążeniu do zrównoważonego rozwoju i bliższego powiązania ze środowiskiem przewidujemy dalsze wykorzystanie naturalnych tkanin w projektowaniu oświetlenia. Materiały takie jak len i bawełna nie tylko dodają uroku dotykowego, ale także poprawiają rozpraszanie światła, rzucając miękki i kojący blask. Wybór naturalnych tkanin wpisuje się w szerszy ruch proekologiczny, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla właścicieli domów dbających o środowisko.

Natomiast z racji tego, iż nadal stawiamy na pierwszym miejscu dobre samopoczucie i komfort w naszych domach, kluczowe będzie oświetlenie tworzące łagodny, zrelaksowany nastrój. Dotyczy to opraw zaprojektowanych tak, aby stworzyć delikatną i uspokajającą atmosferę. Spodziewaj się w trendach 2024 większej liczby opcji oświetlenia z możliwością regulacji i przyciemniania, które pozwolą właścicielom domów dostosować intensywność i temperaturę barwową źródeł światła.

Stół warsztatowy- najważniejsze parametry