Filmy reklamowe to skuteczna forma promocji

Filmy reklamowe to skuteczna forma promocji

15 lipca 2020 0 By Redakcja

W dzisiejszych czasach coraz częściej poszukujemy nowszych form pozyskiwania lub utrzymywania klientów. Produkcja wideo pozwala nam stworzyć kreatywną i pomysłową animację, która odpowiednio przygotowana, znacznie uskuteczni sprzedaż. Jaką więc formę reklamy wybrać?

Co to są filmy reklamowe?

Filmy reklamowe, czy spoty reklamowe, są to krótkie animacje, które zazwyczaj trwają do pół minuty, zawierając przy tym wszystkie najważniejsze informacje na temat produktu czy usługi proponowane dla klientów. Filmy reklamowe możemy zobaczyć praktycznie wszędzie, na stronach internetowych firm, w Social Mediach, na billboardach, portalach do oglądania filmów i seriali, a nawet na blogach. Te krótkie promocyjne filmy mogą się pokazywać, przed filmem lub serialem, który chcemy zobaczyć online, a także w trakcie ich trwania, gdy szukamy czegoś w wyszukiwarce, mogą nam się później wyświetlać oglądane wcześniej produkty jako śledzące filmy promocyjne. Film reklamowy może być też pokazywany w różnego rodzaju innych filmikach w socialmediach jako kilkusekundowa przerwa, której nie możemy wyłączyć. Spoty reklamowe również nie trwają dłużej niż 30 sekund, jednak częściej możemy je oglądać w telewizji w przerwie reklamowej. Każda produkcja video ma za zadanie przyciągać uwagę potencjalnych klientów i zapaść im w pamięci na tyle, aby skutkowało to wzrostem zakupów.

Rodzaje filmów reklamowych

Firmy od lat konkurują ze sobą nie tylko pod względem unikalności sprzedawanego produktu czy usługi, ale także poprzez formę, która je promuje. Oprócz krótkiego, 30 sekundowego filmu, możemy także wyróżnić nieco dłuższe filmy promocyjne. Film promocyjny może sięgać do 45 sekund i oprócz reklamowanych produktów czy usług, filmy promocyjne tworzymy także w oparciu o wydarzenia. Filmy korporacyjne to już inna produkcja filmu opierająca się na wizerunku danej firmy, przedstawieniu jej idei, zaplecza pracowniczego, co ma do zaoferowania i jakie zyski wiążą się ze współpracy. Taki film reklamowy najczęściej prezentowany jest na zebraniach zarządu, konferencjach z partnerami biznesowymi lub jako dodatek do ofert i kontraktów, aby pozyskać nowych partnerów. produkcja filmów reklamowych wyróżnia także filmy szkoleniowe i instruktażowe, które tworzymy dla pracowników w ramach różnego rodzaju szkoleń, staży, bądź na sesjach instruktażowych, pokazujących jak działa jakiś produkt.

Jak wybrać najlepsze Studio Nagraniowe?

Profesjonalna produkcja filmów promocyjnych, czy produkcja spotów reklamowych odbywa się w domach produkcyjnych największych miast w Polsce. Obojętnie, jaką frazę wpiszemy w Google, czy to będzie produkcja filmowa Warszawa, filmy reklamowe Kraków, czy filmy reklamowe Wrocław. Każde studio posiada w swojej ofercie film najwyższej jakości, szczegółowo i starannie dostosowany do potrzeb i wymagań indywidualnych klientów. Od klienta najpierw pozyskiwany jest tzw. Brief, wstępna koncepcja, co ma przedstawiać ten film, do jakiej grupy docelowej ma on dotrzeć, czy nasze wcześniejsze produkcje mogą uchodzić za przykład, itd. Dzięki temu nie ma żadnych niedomówień przy realizacji i można przejść do produkcji filmu.

Jak trafić na odpowiednie studio w Warszawie?

Internet to skarbnica wiedzy na każdy temat, także w przypadku reklamy wideo możemy znaleźć odpowiednich od tego specjalistów. W wyszukiwarce możemy wpisać różne kombinacje: filmy reklamowe Warszawa, produkcja filmów Warszawa, produkcje filmowe Warszawa, każda z tych fraz skieruje nas do listy domów produkcyjnych, które cieszą nie największym powodzeniem w produkcji filmu reklamowego. W końcu tworzymy filmy najlepszej jakości po to, aby nasze produkty nie miały sobie równych.