Rozwój dziecka a zabawki – znajdź najlepszy kompromis!

Rozwój dziecka a zabawki – znajdź najlepszy kompromis!

20 kwietnia 2020 1 By Redakcja

Jedną z najbardziej radosnych korzyści z rodzicielstwa jest obserwowanie, jak Twoje dziecko rośnie i uczy się – a zabawki mogą być wciągającą częścią podróży. Co więcej, starannie dobrane zabawki i akcesoria dla dzieci mogą faktycznie promować umiejętności niezbędne dla rozwoju Twojego malucha – w takich obszarach, jak kreatywne myślenie, język i umiejętność czytania, wczesna matematyka, rozwiązywanie problemów i rozwój społeczno-emocjonalny.

Ponadto kilka badań wykazało, że praktyczne interaktywne zabawki, w szczególności, mogą poprawić umiejętności poznawcze, które przyczyniają się do sukcesu w szkole. Poniżej znajduje się kilka pomysłów na wybór zabawek, które będą rosnąć wraz z dzieckiem. Ich przykłady możesz znaleźć na tej stronie. Ale mając tyle dostępnych opcji, możesz się zastanawiać:

Które rodzaje zabawek najlepiej wspierają rozwój mojego dziecka?

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz być ekspertem, aby znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Oto kilka prostych wskazówek, które należy wziąć pod uwagę, wybierając zabawki dla swojego dziecka.

hotel jastarniaWybierz zabawki, które pasują do zainteresowań i umiejętności Twojego dziecka. Zanim zabawka może przyczynić się do rozwoju Twojego dziecka, musi być zainteresowana zabawą. Jeśli twoje dziecko lubi dinozaury, poszukaj gier i zabawek, które koncentrują się na prehistorycznych koncepcjach. Lub jeśli Twój przedszkolak lubi budować, zastanów się nad wprowadzeniem zestawu bloków alfabetu, aby zachęcić do rozpoznawania liter i dźwięku. Wybierając odpowiednią zabawkę, pamiętaj także o wieku dziecka. Zabawka powinna być wystarczająco trudnym wyzwaniem, aby być zabawnym, ale nie tak trudnym, aby wystarczająco frustrować dziecko, aby przestało się nią bawić.

Poszukaj zabawek, które są elastyczne i mogą być używane na różne sposoby. Zabawki tego typu, takie jak klocki, cegły budowlane oraz materiały artystyczne i rzemieślnicze, są często świetnym zakupem, ponieważ można z nich korzystać wielokrotnie i na różne sposoby.

W bardzo realnym sensie zabawki te mogą rosnąć wraz z dzieckiem. Kolejną wielką korzyścią dla takich zabawek jest to, że wiele z nich zachęca do nauki w zabawny i nie onieśmielający sposób. Dzieci mogą z nich korzystać, aby wymyślać i budować własne dzieła – wszystko to z pierwszej ręki podczas procesu projektowania!

Wybierz zabawki, które pobudzają wyobraźnię i dają okazję do udawania zabawy. Udawaj, że gra to świetny sposób na rozwijanie kreatywności przy jednoczesnym promowaniu umiejętności językowych i umiejętności czytania. Kiedy dzieci angażują się w udawanie zabawy, budują nowe słownictwo, przyjmując różne postacie i odgrywając nowe sytuacje. Graj w zestawy kuchenne i udawaj, że jedzenie szybko staje się domem lub restauracją. Kasa z zabawkami i wirtualne pieniądze mogą zapewnić wiele godzin zabawy jako sklep z podróbkami. Klocki i zabawy ze zwierzętami, samochodami lub innymi figurkami mogą zachęcić dziecko do budowy miniaturowego zoo lub miasta.

Jest tyle możliwości, wystarczy po nie sięgnąć!