Zmieniasz siedzibę firmy? Co zrobić ze starymi meblami?

Zmieniasz siedzibę firmy? Co zrobić ze starymi meblami?

9 września 2020 0 By Anna Szafrańska

Zmiana siedziby firmy zwykle jest podyktowana lepszymi warunkami lokalowymi oraz zmianą wizerunku firmy na lepszy i bardziej profesjonalny. Właściciele firm przy przeprowadzce rzadko kiedy zabierają ze sobą stare meble. W nowej lokalizacji wolą zainwestować w bardziej nowoczesne umeblowanie, które będzie korzystne zarówno z perspektywy pracowników, jak i klientów. Problem pojawia się jednak, co zrobić ze starymi meblami, gdy nie można ich tak po prostu zostawić.

Gdy zmieniamy siedzibę firmy, a w poprzedniej lokalizacji jedynie wynajmowaliśmy pomieszczenia, musimy zwykle opróżnić je ze wszystkich naszych urządzeń i sprzętów. niektóre z nich zabieramy do nowej lokalizacji, inne natomiast są nam już niepotrzebne. Jeśli są to meble, które jeszcze jako tako się prezentują i mogą jeszcze komuś posłużyć, dobrze jest je wystawić na oddanie w ogłoszeniu w sieci. Na wielu lokalnych portalach czy grupach z ogłoszeniami można szybko pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Znajdują się bowiem osoby, które dadzą im nowe życie, a nawet odbiorą z własnym transportem. Jednak nie wszystkie meble znajdą swoich właścicieli. Jeśli są mocno zużyte, zniszczone czy połamane, raczej trudno liczyć na to, że ktoś się nimi zainteresuje. Wtedy trzeba je po prostu właściwie zutylizować.

Gdzie wystawić niepotrzebne meble?

Wiele osób, które pozbywają się starych mebli, wystawia je po prostu pod śmietniki. Nie jest to dobry pomysł, gdyż nie jest to zgodne z przepisami. Odpady wielkogabarytowe wywożone są w ustalonych terminach i tylko wtedy możemy sobie pozwolić na to, by je po prostu postawić pod budynkiem. W innych terminach jest to zabronione, a właściciel mebli może dostać za to mandat. Są tez osoby, które wpadają na jeszcze gorszy pomysł i palą meblami w piecach. Takie działania są już przestępstwami, z które prędzej czy później trzeba będzie odpowiedzieć. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wyspecjalizowanych firm, które zajmują się opróżnianiem lokali i wywozem dużych gabarytów. Dzięki temu szybko i sprawnie pozbędziemy się problemu.

Gabaryty wywiezone

Wywóz gabarytów warszawa bądź podobne usługi w innych lokalizacjach cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Bez problemu możemy więc znaleźć fachowców, którzy się tym zajmą. Firmy, które oferują opróżnianie mieszkań i innych lokali, działają szybko, sprawnie i kompleksowo. Wynoszą meble, w razie konieczności rozbierają je na części, zadbają o ich właściwe zabezpieczenie w czasie transportu i wywiozą do miejsca utylizacji. Warto korzystać z takich usług, gdy mebli mamy sporo, a osób do noszenia wcale. To dobre rozwiązanie także wtedy, gdy zależy nam na czasie, gdyż z dnia na dzień musimy zwolnić lokal. Koszt usług jest niewielki w porównaniu do korzyści, jakie możemy mieć z ich zamówienia. Oczywiście, pod warunkiem, że zdecydujemy się na korzystanie z usług wyspecjalizowanych, sprawdzonych i dobrych firm, które cieszą się pozytywnymi opiniami wśród tych klientów, którzy już korzystali z ich usług.