Jak skorzystać z globalnej usługi przekazu pieniężnego?

Jak skorzystać z globalnej usługi przekazu pieniężnego?

10 września 2020 0 By Redakcja

Przelew to sposób, w jaki wysyłasz pieniądze za granicę. Zwykle wykonujesz międzynarodowy przelew pieniężny z brytyjskiej karty debetowej, karty kredytowej lub konta bankowego na konto bankowe w innym kraju – jak w Polsce. W zależności od firmy przekazującej pieniądze lub aplikacji mobilnej, pieniądze mogą zostać przelane niemal natychmiast. W przypadku niektórych międzynarodowych firm przekazujących pieniądze może to zająć do pięciu dni.

Czasami międzynarodowy przelew pieniężny może zostać odebrany osobiście przez osobę, do której go wysyłasz, zamiast zdeponować go na koncie bankowym. Zwykle dzieje się tak, gdy korzystasz z globalnej usługi przekazu pieniężnego.

Jak zrobić przelew?

Kiedy planujesz przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski , pierwszą rzeczą do zrobienia jest porównanie transakcji wymiany. Możesz dokonać międzynarodowego przelewu pieniężnego i porównania wymiany walut, korzystając z tabel dostępnych w sieci.

Kiedy zdecydujesz, która firma oferuje najlepszą usługę przekazu pieniędzy, musisz zorganizować przelew. Niektóre międzynarodowe transakcje pieniężne można wykonać online za pomocą aplikacji mobilnej, takiej jak na przykład Paypal. W przypadku innych usług przekazów pieniężnych może być konieczne udanie się do lokalnego oddziału banku lub oddziału brokera.

Jak uzyskać najlepszą ofertę transferu pieniędzy?

Skorzystaj z internetowej tabeli porównawczej międzynarodowych przelewów i walut. Pomoże Ci znaleźć najlepsze firmy zajmujące się przelewami, aby móc wysyłać pieniądze z Wielkiej Brytanii do innego kraju, w tym przypadku Polski.

Przed rozpoczęciem międzynarodowego przelewu pieniężnego należy porównać opłaty i stawki kilku różnych firm i aplikacji przekazujących pieniądze. W ten sposób znajdziesz najlepszą ofertę transferu pieniędzy.

Koszt międzynarodowego przelewu pieniężnego zależy od kilku czynników, takich jak:

  • Ile pieniędzy chcesz przelać za granicę
  • Aktualny kurs wymiany
  • Dodatkowe opłaty za przelewy

Opłaty za przelewy mogą się różnić w zależności od firmy lub aplikacji, z której korzystasz i do jakiego kraju wysyłasz pieniądze.

Opłaty i stawki mogą się również znacznie różnić między różnymi firmami przekazującymi pieniądze. Dlatego tak ważne jest, aby porównać transakcje wymiany pieniędzy.

Jak jeszcze mogę wysłać pieniądze za granicę?

Istnieje wiele sposobów wysyłania pieniędzy za granicę. Jeśli szukasz najlepszego i najtańszego sposobu na wysłanie pieniędzy za granicę, będzie to zależeć od kilku czynników. Obejmują one, jak szybko musisz wysłać pieniądze i ile musisz przesłać. Oferty, które otrzymasz, będą się różnić w zależności od tych czynników.

Międzynarodowy przelew bankowy: często nazywany jest przelewem bankowym. Jest to miejsce, w którym wysyłasz pieniądze na inne konto bankowe przy użyciu międzynarodowego numeru konta bankowego (IBAN) i / lub kodu SWIFT. Opłaty i prowizje różnią się w zależności od banku. Niektóre banki umożliwiają przesyłanie pieniędzy za granicę online lub za pośrednictwem aplikacji, ale inne wymagają, abyś udał się do oddziału.