Zawód brokera – jakich wyrzeczeń wymaga?

Zawód brokera – jakich wyrzeczeń wymaga?

14 lutego 2021 0 By Anna Szafrańska

Zawód brokera, podobnie jak wiele innych zawodów związanych z finansami, cieszy się ogromną popularnością i przyciąga młodych ludzi poszukujących ciekawego i stabilnego zatrudnienia. Brokerzy kojarzą się z dobrymi zarobkami, trzeba jednak mieć świadomość, że nie każdy dobrze sprawdzi się w tej pracy. Konieczne jest posiadanie predyspozycji i umiejętności, a także świadomości, że nie jest to praca, która kończy się po standardowych, etatowych godzinach.

Brokerzy finansowi zajmują się obracaniem kapitałem klientów na różnego rodzaju rynkach finansowych. Klienci mogą być zarówno indywidualni, jak i firmowi, a kwoty, jakie są powierzane brokerom – naprawdę spore. Odpowiedzialność w tej pracy jest więc ogromna. Broker nierzadko odpowiada za powierzone mu miliony, musi mieć ogromną wiedzę i doświadczenie, a także umiejętności analizowania rynku, zmieniającej się sytuacji, prognozowania tego, co może się wydarzyć w przyszłości, unikania poważnych pomyłek. Im większe pieniądze, tym więcej nerwów może się pojawić podczas obracania nimi. Brokerzy muszą być stale na bieżąco, nieustannie śledzić notowania, giełdy, indeksy, parametry. Na pewno nie jest to praca dla osób, które chciałyby odpracować swoje w biurze, a następnie pójść do domu i nie przejmować się niczym do następnego dnia.

Obracanie kryptowalutami

Obrót środkami finansowymi pozwala na inwestowanie i zarabianie sporych pieniędzy nie tylko w przypadku standardowych środków inwestycyjnych. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się inwestowanie w kryptowaluty. Na takie rozwiązania decydują się zarówno osoby prywatne, jak i całe firmy. Bardzo często szukają one fachowców od kryptowalut, którzy będą w stanie jak najlepiej ulokować środki. Broker musi więc również mieć wiedzę na temat wirtualnych pieniędzy, które zachowują się zupełnie inaczej niż inne formy inwestycji. Giełdy kryptowalut wymagają zupełnie odrębnego analizowania z uwzględnieniem specyfiki tego rynku oraz wszystkich zmian, jakie mogą się na nim pojawić zupełnie nagle i znikąd. Bycie brokerem na rynku kryptowalut może więc wymagać stalowych nerwów i dużo większej odporność na stres niż obracanie finansami na zwykłych giełdach i rynkach finansowych.

Gdzie kupować kryptowaluty?

Obracanie kryptowalutami wymaga najpierw ich posiadania. Pierwszym krokiem jest więc wymiana polskiej, europejskiej czy amerykańskiej waluty na walutę cyfrową, taką jak chociażby bitcoin czy ether. Dopiero potem można zacząć inwestować na giełdzie, kupować inne waluty czy wkładać środki w nowe, rokujące projekty. Na www.bitcan.pl można znaleźć dobry, sprawdzony i bezpieczny kantor walutowy, w którym szybko i bezproblemowo kupimy i sprzedamy wirtualną walutę, a nawet będziemy mogli ją przechowywać. W poszukiwaniu dobrych kantorów czy giełd kryptowalut, warto zwracać uwagę na miejsca sprawdzone, przetestowane przez użytkowników i posiadające wszystkie niezbędne zabezpieczenia.