Piękne włosy i skóra dzięki dyni? Sprawdź tabletki na porost włosów i inne właściwości!

Piękne włosy i skóra dzięki dyni? Sprawdź tabletki na porost włosów i inne właściwości!

11 lutego 2021 0 By Redakcja

Dynie to wszechstronnie utalentowany owoc szeroko stosowany do celów spożywczych i rekreacyjnych. Są nie tylko świetne jako elementy dekoracyjne, ale są również świetne dla twoich włosów i skóry.

Dynie są pełne zdrowych tłuszczów, witamin, aminokwasów, minerałów i przeciwutleniaczy. Wszystkie te składniki odżywcze będą odżywiać Twoje włosy i skórę przez bardzo długi czas. Częste jedzenie dyni lub używanie maseczek do twarzy i włosów wykonanych z dyni będzie na dłuższą metę korzystne dla włosów i skóry, podobnie jak wtedy, gdy wdrożysz do swojej diety suplementy z ich dodatkiem jak https://medsense.pl/folisin/ bądź inne.

Włosy – dzięki dyni dużo piękniejsze!

Dynia wzmacnia łodygę włosa. Pestki dyni zawierają witaminę A, która wzmacnia łodygę włosa. A także aminokwasy, które wypełnią luki w połamanych włosach. W ten sposób pomaga w zachowaniu długości. Pomaga we wzroście włosów. Dynie zawierają biotynę (B-7), która jest królem witamin z grupy B, ponieważ wspomaga super wzrost włosów. B-7 pomaga w produkcji keratyny, białka znajdującego się w naszych włosach. Ponadto kwasy tłuszczowe omega również sprzyjają wzrostowi włosów, co znajduje się w pestkach dyni. Zmniejsza stan zapalny skóry głowy – co pomaga w otwieraniu mieszków włosowych. W ten sposób umożliwiając pojawienie się nowego wzrostu. Pestki dyni zawierają również naturalny steroid zwany stearyną delta-7, który blokuje gromadzenie się DHT w mieszku włosowym.

Dynia zwalcza również infekcje skóry głowy – pestki dyni zawierają siarkę, która pomaga w walce z chorobami skóry głowy, takimi jak łuszczyca, łupież, egzema i wiele innych. Dzięki temu nasza skóra głowy będzie w zdrowej kondycji potrzebnej do wzrostu i utrzymania długości. Przywraca włosom optymalny, zdrowy stan – bo dynia jest bogata w cynk, białko, kwasy omega i wiele innych wartości odżywczych. W ten sposób zapewniając włosom wszystkie korzyści potrzebne do utrzymania włosów mocnych, błyszczących, nawilżonych i nie tylko.

Jeśli zaciekawiły Cię korzyści płynące z dyni dla Twoich włosów, wypróbuj suplementów z jej zawartością, jak również postaraj się mieć więcej dyni w swojej diecie.

Skóra też skorzysta z właściwości dyni!

Czy wiesz, że dynia poprawia młodość skóry? Pestki dyni zawierają przeciwutleniacze i witaminę E. Pomaga to w utrzymaniu młodzieńczego wyglądu skóry. A także wpływa bezpośrednio na zmniejszenie uszkodzeń komórek i utraty kolagenu. Regeneracja komórek skóry – to kolejna zaleta. Dynie zawierają witaminę A, która pomaga w regeneracji komórek skóry. Witamina zwiększa funkcję organizmu w zakresie produkcji nowych komórek skóry, aby umożliwić młody i pozbawiony skaz wygląd. Zrównoważona produkcja sebum jest jeszcze jedną właściwością dyni dla skóry – kwasy tłuszczowe omega zawarte w dyni zapobiegają nadprodukcji naturalnego oleju do włosów. W ten sposób pozwala skórze zachować naturalną i zrównoważoną produkcję sebum. Dynie są też bogate w kwasy tłuszczowe omega. To naturalne emolienty, które świetnie nawilżają skórę. Warto skorzystać!