Zanim zaczniesz szukać kredytodawcy – zadbaj o swoją wiedzę na temat pożyczek

Zanim zaczniesz szukać kredytodawcy – zadbaj o swoją wiedzę na temat pożyczek

24 marca 2020 0 By Redakcja

Jeśli masz nieoczekiwane wydatki na pokrycie, takie jak awaryjne naprawy pojazdów, koszty podróży lub pilne remonty, pożyczka osobista może być dobrym sposobem na zorganizowanie szybkiego finansowania. Oto Twoja osobista lista związana ze wszystkim, co musisz wiedzieć na temat pożyczki.

Przed skontaktowaniem się z pożyczkodawcą dobrze jest przejrzeć osobistą listę kontrolną pożyczek, która pomoże zwiększyć szanse na pomyślne złożenie wniosku.

Czy jesteś uprawniony?

Dowiedz się, czy spełniasz kryteria kwalifikacyjne wybranego kredytodawcy. Często wymagają one ukończenia 18 lat i pobytu w Polsce. Mogą również obowiązywać minimalne wymagania dochodowe lub wyłączenia dla osób zarejestrowanych jako bankrut. Znajomość kryteriów pożyczkodawcy przed złożeniem wniosku pozwoli zaoszczędzić czas i wysiłek na złożeniu wniosku, który ich nie spełnia. Najmniej wymagań mają oczywiście pożyczki bez biku i krd przez internet .

Jaki jest twój rating kredytowy?

Nie każdy pożyczkodawca Cię odrzuci, jeśli Twoja historia kredytowa będzie zła. Wiele oferuje usługi pożyczkobiorcom, którzy mają negatywne raporty kredytowe, chociaż może zostać naliczona wyższa stopa procentowa niż osoba, która ma czystą historię zaciągania pożyczek. Niezależnie od tego, czy masz zły kredyt, czy nie, warto poprosić o bezpłatną kopię raportu kredytowego przed złożeniem wniosku o finansowanie. Często zdarza się, że raporty kredytowe zawierają błędy, więc upewnij się, że nie ma żadnych błędów, które nie należą do ciebie, zanim złożysz wniosek o nowe finansowanie. Jeśli znajdziesz tam coś, co według Ciebie nie należy do Ciebie, skontaktuj się z odpowiednią firmą, aby poprosić ją o naprawienie tego raportu.

Ile potrzebujesz pożyczyć?

Wykonaj pracę domową przed złożeniem wniosku o chwilówki online i upewnij się, że dokładnie wiesz, ile pieniędzy powinieneś pożyczyć. Jeśli otrzymujesz pożyczkę na naprawę pojazdu lub remont, najpierw uzyskaj stałą wycenę od mechanika lub konstruktora. Unikaj proszenia o więcej pieniędzy niż potrzebujesz. Im większa pożyczka, tym więcej kosztuje spłata, a jeśli jest tańsza, istnieje większe prawdopodobieństwo, że Twoje zgłoszenie zostanie odrzucone.

Możesz sobie pozwolić na pożyczkę?

Pożyczkodawcy nie mogą zgodnie z prawem australijskim zatwierdzać finansowania, które nie jest dla ciebie odpowiednie, więc jeśli uważają, że nie będziesz w stanie spłacić pożyczki, muszą ją odrzucić. Dlatego dobrym pomysłem jest wcześniejsze ustalenie prawdopodobnych spłat i sprawdzenie, czy masz wystarczającą ilość pieniędzy w tygodniowym budżecie na ich pokrycie. Osobisty kalkulator pożyczki online oferuje szybki i łatwy sposób obliczenia kwoty kredytu.

Co ze stabilnością?

Poświęć chwilę, aby ocenić swoją osobistą sytuację. Czy twój dochód jest regularny i przewidywalny i czy możesz na nim polegać, aby pozostać w ten sposób w najbliższej przyszłości? Jak długo byłeś pod obecnym adresem? Stabilna historia zatrudnienia i zamieszkania pomaga pożyczkodawcom w korzystniejszym rozpatrzeniu Twojego wniosku, więc jeśli zmieniłeś oba często w ciągu ostatnich dwóch lat, pamiętaj, że może to wpłynąć na Twoje szanse na zatwierdzenie pożyczki.