Korzyści z pożyczki osobistej – czy znasz je wszystkie?

Korzyści z pożyczki osobistej – czy znasz je wszystkie?

24 marca 2020 0 By Redakcja

Długi w tej erze napędzanej przez konsumentów często się pogarszają. Ale spójrzmy prawdzie w oczy – tylko nieliczni zarabiają wystarczająco dużo, aby zapłacić za duże, niezbędne zakupy, takie jak dom, samochód, wykształcenie wyższe lub mała firma. Chociaż przeciętny człowiek może żyć bez długów, niekoniecznie jest to mądra decyzja, ponieważ dzisiaj możesz łatwo zaciągnąć pożyczki, aby jak najlepiej wykorzystać życie.

Pożyczka osobista jest jednym z rodzajów pożyczek, które działają na twoją korzyść. Poniżej znajduje się kilka korzyści z pożyczki osobistej, co czyni ją korzystną opcją dla inteligentnych kredytobiorców.

1. Nie wymaga się żadnych zabezpieczeń

Pożyczka osobista jest zwykle pożyczką niezabezpieczoną, co oznacza, że nie musisz wystawiać swojej osobistej własności lub aktywów na ryztko, aby móc pożyczyć. Nie musisz martwić się o pożyczkodawcę, który zabezpieczy swoje dobra, aby odzyskać swoje pieniądze, jeśli zalegają z płatnościami. Spłata pożyczki osobistej odbywa się również w postaci stałych miesięcznych rat wraz z odsetkami.

Niezabezpieczone pożyczki są wspierane przez twoje dochody i zdolność kredytową lub zdolność do spłaty. Gdy masz dobry kredyt, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz zatwierdzony i zaoferowane zostanie niższe oprocentowanie.

2. Kredyt elastyczny i uniwersalny

Jak sugeruje termin, pożyczki osobiste są zaciągane z różnych powodów osobistych. W przeciwieństwie do pożyczki samochodowej, pożyczki hipotecznej i pożyczki pod zastaw domu, które są oznaczone do określonego celu, pożyczki osobiste oferują elastyczną opcję, która pasuje do większości sytuacji.

Złotą zasadą jest ostrożne korzystanie z niej, na przykład wysyłanie dzieci na studia, finansowanie małej firmy lub ekspansji oraz opłacanie procedury medycznej. Możesz także użyć pożyczek osobistych na projekt remontu domu. Chociaż zaciągnięcie pożyczki pod zastaw domu pozwoli Ci zapłacić niższe oprocentowanie, nie będziesz stawiać domu jako zabezpieczenia podczas korzystania z pożyczki osobistej. Musisz jedynie zastanowić się, gdzie uzyskać tani kredyt w Szczecinie? , a reszta już potoczy się sama.

3. Niższe oprocentowanie niż większość kart kredytowych

Jeśli chodzi o wygodę, karty kredytowe zapewniały ochronę w sytuacjach awaryjnych. Wystarczy przesunąć mocną plastikową kartę, aby rozpocząć. Główną wadą kart kredytowych jest to, że są to pożyczki o wysokim oprocentowaniu. Nie jest niczym niezwykłym płacenie około 15% rocznej stopy procentowej (RRSO) od salda karty kredytowej

Pożyczki osobiste oferują niższe oprocentowanie niż większość kart kredytowych, zwłaszcza jeśli masz dobry kredyt. Możesz kwalifikować się do pożyczki z 6% RRSO, co stanowi ogromną różnicę.

4. Spłata zadłużenia z tytułu oprocentowanej karty kredytowej

Ponieważ pożyczki osobiste mają niższe oprocentowanie, można je wykorzystać do spłaty długu o wysokim oprocentowaniu, np. karty kredytowej. Możesz w ten sposób zmniejszyć całkowitą kwotę wypłaconych odsetek. Taka pożyczka ma również ustalony termin, który narzuca datę końcową płatności. Czytaj więcej: https://kredytszczecin.com/kredyt-gotowkowy-szczecin/ .

Doradca Kredytowy Szczecin

Plac Rodła 8,
70-419 Szczecin
mail: biuro@ekspertfinansowy.org
+48 533 88 78 78