Laptop do gier – czy naprawdę trzeba pójść na kompromis?

Laptop do gier – czy naprawdę trzeba pójść na kompromis?

24 marca 2020 0 By Redakcja

Twój obecny komputer stacjonarny lub laptop działa od lat i zastanawiasz się nad zmianą wersji na mobilną: tak chodzi o laptop do gier, ale można zadać liczne pytania dotyczące tego procesu, one sprawiają, że wahasz się: jaki laptop jest najlepszy do moich potrzeb? A co z funkcjami i specyfikacjami? A co z wydajnością laptopów do gier – czy mobilna obudowa oznacza, że muszę iść na kompromis?

To duża inwestycja w sprzęt, z którego będziesz korzystać przez co najmniej rok lub dwa, dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję. Ten tekst traktuje o wszystkim, co musisz wiedzieć, wybierając następnego wydajnego laptopa do gier.

Przy wyborze laptopa do gier należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. W zależności od tego, jak będziesz korzystać z systemu, niektóre funkcje mogą być absolutnie niezbędne, a inne mniej.

Poświęcając czas na zastanowienie się nad najważniejszymi priorytetami nowego systemu, możesz mieć pewność zakupu. Oto krótki przegląd tego, na co zwrócić uwagę w nowym laptopie do gier.

Wyświetlacz – monitor

wyświetlacze przemysłoweWysokiej jakości wyświetlacz jest charakterystyczną cechą laptopa do grania. Większość wysokiej klasy notebooków ma 15- lub 17-calowe wyświetlacze. Poszukaj cienkich ramek, aby zmniejszyć całkowity rozmiar urządzenia.

Mimo to, oprócz wielkości wyświetlacza, należy wziąć pod uwagę inne czynniki. Szukaj laptopa o wysokiej częstotliwości odświeżania ekranu, jeśli grasz w konkurencyjne lub szybkie gry, zwłaszcza w strzelankach FPS.

Monitor o wyższej częstotliwości odświeżania może wyświetlać większą liczbę klatek na sekundę (FPS), co oznacza, że ​​akcja na ekranie jest płynniejsza i łatwiejsza do zrozumienia, ponieważ między każdą renderowaną klatką upływa mniej czasu.

Jednak Twój laptop będzie potrzebował dużej mocy, aby osiągnąć te wysokie liczby klatek na sekundę: FPS zależy częściowo od tego, jak dobrze układ GPU i procesor współpracują ze sobą, co oznacza, że ​​wybór systemu może mieć duży wpływ na ogólne wrażenia z gry.

To powiedziawszy, jeśli planujesz podłączyć laptopa do gier do większego wyświetlacza do regularnego użytku w domu, sam ekran może nie być tak ważnym czynnikiem w Twojej decyzji. W takim przypadku możesz przeznaczyć część swojego budżetu na zapewnienie, że Twój laptop ma wystarczającą moc sprzętu, aby obsługiwać samodzielny wyświetlacz na pulpicie.

Jakość budowy, funkcje i wrażenia dotykowe

Laptopy do gier są we wszystkich kształtach i rozmiarach. W przypadku laptopów do grania dla początkujących zazwyczaj masz dobrą równowagę między rozmiarem, typem budowy i wydajnością. Ale należy wziąć pod uwagę dodatkowe czynniki, takie jak kompromis między mocą a przenośnością, dostępne urządzenia wejściowe i inne dodatki zwiększające wydajność. Jak widać jest naprawdę wiele rzeczy, na jakie trzeba będzie zwrócić uwagę. Jednak teraz jesteś bogatszy o duży kawał wiedzy, dlatego na pewno znakomicie sobie poradzisz z tym wyborem i podejmiesz właściwą decyzję odnośnie do tego, co wybrać.