Wybierasz się na wakacje? Jakie walizki najlepiej się sprawdzą?

Wybierasz się na wakacje? Jakie walizki najlepiej się sprawdzą?

27 lipca 2020 1 By Anna Szafrańska

Każdy dłuższy wyjazd wiąże się z koniecznością zabrania ze sobą sporej ilości bagażu. Warto więc zadbać o to, aby można go było wygodnie zapakować i przemieszczać nawet na dłuższe dystanse. Wiele osób decyduje się na torby podróżne, jednak sprawdzają się one jedynie na kilkudniowe wyjazdy. W dłuższa podróż zdecydowanie lepiej i wygodniej jest zabrać odpowiedniej wielkości walizkę podróżną.

Producenci walizek w ostatnich latach nieustannie wypuszczają na rynek nowe produkty, dopasowane do zróżnicowanych potrzeb różnych klientów. Przede wszystkim, walizki zróżnicowane są pod względem wielkości. Do wyboru mamy między innymi walizki kabinowe, które idealnie sprawdzają się jako bagaż podręczny w samolocie. Można również wybrać walizkę średniej i dużej wielkości, które mogą pomieścić naprawdę sporo. Duża walizka ma tyle miejsca, że bez problemu można zapakować się w nią nawet na kilkutygodniowy wyjazd. Oczywiście, poza rozmiarem, mamy do wyboru także wiele innych parametrów, dzięki czemu możemy szybko dopasować walizkę do naszych indywidualnych potrzeb.

Co powinna mieć dobra walizka?

Dobre walizki podróżne wyposażone są przede wszystkim w wygodne, funkcjonalne i stabilne kółka, które świetnie radzą sobie na różnych powierzchniach. Kółka powinny przede wszystkim cicho pracować, nie niszczyć się na nierównej powierzchni, dobrze sobie radzić zarówno na gładkiej podłodze, jak i na chodniku czy w innych warunkach. Konieczna jest również wysuwana rączka z możliwością blokowania na różnych długościach. Dzięki temu każdy użytkownik będzie mógł sobie walizkę dopasować do swojego wzrostu. W niektórych walizkach producenci montują również zamki na szyfr. To dobre rozwiązanie, gdy podróżujemy za granicę i nie wiemy, przez ile rąk przechodzi nasza walizka chociażby w drodze z samolotu do miejsca jej odbioru przez pasażera. Wnętrze walizki powinno być natomiast wyposażone w pasy mocujące bagaż, a także w dodatkowe mniejsze kieszonki, które ułatwią zachowanie porządku w zapakowanych rzeczach. Kilka kieszeni i przegródek we wnętrzu walizki zdecydowanie jest lepszym rozwiązaniem niż jedna duża komora, do której trzeba zapakować absolutnie wszystko.

Z czego powinna być zrobiona walizka?

hotele na heluJeszcze do niedawna walizki dostępne były jedynie w wersjach materiałowych. Jednak w ostatnich latach coraz bardziej popularne są walizki wykonane z poliwęglanu oraz innych sztucznych substancji. Takie rozwiązanie sprawia, że walizka jest stabilna, mocna, nieprzemakalna, doskonale chroni znajdujące się w niej przedmioty, nie jest narażona na jakiekolwiek uszkodzenia. Choć walizki wykonane z twardych sztucznych tworzyw mogą się wydawać na pierwszy rzut oka dosyć ciężkie, w rzeczywistości bywają dużo lżejsze niż te, które są wykonane z materiału. Co więcej, takie walizki dostępne są w ogromnej ilości kolorów i wzorów do wyboru. Dzięki temu nasz bagaż nie musi być czarny czy szary, a może mieć piękne, intensywne kolory, a w przypadku walizek dla dzieci także rysunki ulubionych bajkowych postaci. Gdy decydujemy się na zakup nowej walizki, warto zwracać uwagę przede wszystkim na parametry, jakość wykonania, stabilność i funkcjonalność. Jeśli chcemy, aby walizka służyła nam bezproblemowo przez wiele sezonów, warto wybierać produkty pochodzące od renomowanych producentów, którzy zapewniają wysoką jakość oraz wygodę użytkowania.