Alternatywne metody ogrzewania w firmach – co jest modne?

Alternatywne metody ogrzewania w firmach – co jest modne?

27 lipca 2020 0 By Anna Szafrańska

Ogrzewanie w firmie to ważna i niecierpiąca zwłoki kwestia, szczególnie wtedy, gdy w sezonie zimowym pracownicy muszą siedzieć przy biurkach opatuleni ciepłymi ubraniami. Niestety, tradycyjne systemy centralnego ogrzewania często szwankują i powodują spore problemy z użytkowaniem pomieszczeń biurowych. Aby nie narażać pracowników oraz klientów na dyskomfort związany z chłodnymi pomieszczeniami, warto szukać rozwiązań, dzięki którym w biurze zawsze będzie ciepło.

Centralne ogrzewanie często szwankuje w starym budownictwie, w którym mamy do czynienia z wiekowymi, żeliwnymi kaloryferami. Nawet w sezonie grzewczym lubią się one zapowietrzać lub powodować inne awarie. Nie jest to przyjemne dla pracowników, którzy w chłodnych wnętrzach muszą wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Jeśli nie chcemy całego systemu grzewczego wymieniać, warto zapewnić mu solidne wsparcie ze strony nowych i sprawdzonych technologii. Dobrym pomysłem będzie instalacja ogrzewania podłogowego.

Sprawne działanie, szybki montaż

Systemy ogrzewania podłogowego znane są nie od dziś, jednak z biegiem lat stały się coraz bardziej wydajne, wygodne w użytkowaniu, a także bezproblemowe w instalacji. Nowoczesne ogrzewanie podłogowe polega na układaniu pod podłogą systemu mat grzejnych, które są ze sobą połączone i wszystko jest podłączone do prądu. Instalacja ogrzewania nie wymaga żadnych brudnych czy mokrych prac, jest dosyć prosta i można wszystko zrealizować dosłownie w ciągu kilku godzin. Co więcej, ogrzewanie podłogowe wcale nie jest rozwiązaniem drogim czy mało wydajnym. Z takiej opcji coraz częściej korzystają zarówno właściciele domów, jak i biur czy obiektów użyteczności publicznej. Jeśli zainwestujemy w ogrzewanie podłogowe w biurze, możemy mieć pewność, że będzie w nim przyjemnie i ciepło także wtedy, gdy centralne ogrzewanie odmówi posłuszeństwa. Pamiętajmy jednak, że ogrzewanie podłogowe raczej powinno być stosowane jako dodatkowe źródło ciepła w pomieszczeniu, a nie jako główny i jedyny system grzewczy.

Ciekawe rozwiązania do ogrzewania

Producenci nowoczesnych rozwiązań grzewczych oferują wiele ciekawych wynalazków, jak chociażby ogrzewanie lustra, co świetnie sprawdza się zwłaszcza w łazienkach. Nowoczesne systemy grzewcze łączą w sobie wysoką sprawność, funkcjonalność i wydajność z efektownym wyglądem. Wiele systemów grzewczych świetnie się prezentuje, a ekrany grzewcze, chętnie stosowane w różnych wnętrzach, mogą znacznie podnosić elegancję i stylistykę wystroju. Zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj ogrzewania, zawsze warto sprawdzić, jakie możliwości mamy w naszym domu czy mieszkaniu. Nie zawsze bowiem możemy sobie pozwolić na wszystko, na co mamy ochotę. Często ograniczeniem jest architektura budynku lub możliwości budowlane. Najwięcej opcji mamy w nowo powstającym budynku, w już istniejących jest jednak trochę ograniczeń.