W jaki sposób paintball pomaga budować zespół?

W jaki sposób paintball pomaga budować zespół?

1 lutego 2020 0 By Redakcja

Świat paintballu z biegiem lat stał się bardziej powszechny w Polsce. Chociaż wiele osób uważa tę aktywność za ciekawy sposób na to, by wykorzystać swój wolny czas lub po prostu – robią to dla zabawy, jest to również świetny sposób na budowanie zespołu! Oto kilka powodów, dla których paintball pomaga budować zespół:

1. Komunikacja jest koniecznością

W paintball komunikowanie się ze sobą podczas gry jest wyzwaniem, ponieważ jak wiadomo kulka może nadejść w każdej chwili! Paintball wzywa zespół do rozmowy ze sobą, aby opracować strategię gry, nawet gdy zostaniesz postrzelony – musisz pomóc drużynie. Jeśli udało ci się to zrobić podczas gry, jesteśmy prawie pewni, że możesz komunikować się w innych okolicznościach a nie tylko tam, gdy będziecie wspólnie przemierzać pole paintballowe w Krakowie i okolicach.

Ten aspekt budowania zespołu w paintball z pewnością okaże się jednym z najbardziej przydatnych w miejscu pracy!

2. Ciągle się wzajemnie wypatrujecie

Pamiętajcie, aby patrzeć się na siebie nawzajem! W paintball nierzadko zdarza się, by przeciwnik podkradał się do ciebie, aby cię zastrzelić z tyłu, i dlatego ta aktywność polegająca na budowaniu zespołu wymaga od siebie wzajemnej uwagi.

Podobnie jak wtedy gdy gra się w paintball w Krakowie, również w miejscu pracy zawsze musimy starać się pomagać sobie nawzajem, jeśli dana osoba stoi przed wyzwaniami. Popracuj nad tym aspektem ciągłego wzajemnego wypatrywania siebie na polu do paintballa i przetestuj swój refleks! W końcu stanie się to naturalnym instynktem nawet w miejscu pracy!

3. Poznajecie się lepiej

Ludzie najlepiej pracują z tymi, z którymi czują się komfortowo. W paintball przygotuj się do strzelania do siebie, wszystko w imię dobrej zabawy i budowania zespołu. Takie budowanie zespołu zwiększa ducha zespołu i pozwala na odprężenie!

Grając w tę grę, poznasz także swoje mocne i słabe strony oraz nauczysz się je dostosowywać do swojego miejsca pracy.

4. Rozwiążecie problemy razem -nawet pod presją

Podobnie jak rozwiązywanie problemów w osiąganiu celów w miejscu pracy, pole paintballowe to miejsce, w którym pojawiają się liczne działania budujące zespół i to również promuje tę samą koncepcję – w grze w paintball są cele do osiągnięcia, jeśli chcesz wygrać! I tak, osiągnięcie tego celu może wymagać drobiazgowego planowania, a jednocześnie starania się o to, by nie dopuścić, by przeciwnik uderzył w ciebie (i twoich towarzyszy!).

Współpraca pod presją to dobry sposób na budowanie zespołu. To porozumienie między tobą a kolegami jest tak samo istotne w miejscu pracy, w którym musisz wymyślić niezliczoną liczbę kreatywnych rozwiązań w ściśle określonych terminach!

5. Szlifuj cechy przywódcze

W paintballu niektórzy będą prowadzić, a inni podążą za nimi. Wspaniała rzecz w wykonywaniu tego zadania budowania zespołu oznacza, że ​​lider zespołu w miejscu pracy nie musi prowadzić, ale wszyscy członkowie zespołu mają szansę na zwiększenie siły i proaktywność w prowadzeniu swojego zespołu do strategii i podboju- do zwycięstwa!