Jak zaoszczędzić na wakacjach? Last minute!

Jak zaoszczędzić na wakacjach? Last minute!

3 lutego 2020 0 By Redakcja

Wciąż jest czas, aby wypocząć. Skorzystaj z naszych wskazówek dotyczących podróży last minute, by zarezerwować niedrogi lot w ostatniej chwili i pokój hotelowy na czas. Możesz użyć tych informacji, aby znaleźć świetne oferty last minute w 2020 roku!

1. Bądź elastycznym podróżnikiem

Przesunięcie dat podróży o dzień lub dwa lub latanie wcześnie rano lub późno w nocy często pozwala uzyskać znacznie niższy przelot. Możesz znaleźć takie oferty, jeśli lecisz na wakacje. Jeśli jesteś wystarczająco elastyczny, aby latać w ten sposób, taryfy lotnicze mogą być od 25 do 50 procent niższe.

Jeśli podróżujesz z grupą, zastanów się nad podziałem imprezy podczas wyszukiwania ofert. Jeśli masz cztery osoby w swojej grupie i dostępne są tylko dwa tanie miejsca, systemy rezerwacji online zapewnią wszystkim droższe miejsca. Zamiast tego sprawdź cenę za jedno, dwa i trzy miejsca w samolocie, a także za wszystkie cztery, a następnie odpowiednio zarezerwuj.

2. Sprawdź wiele lotnisk

Gdy korzystasz z witryn porównujących ceny lub linii lotniczych, określ miasto, z którego chcesz odjechać, a nie lotnisko. Większość witryn wyświetli wtedy opcje lotów dla portów lotniczych w tym obszarze. Podróż w obie strony z jednego z lotnisk może być znacznie tańsza niż z innych.

3. Śledź zmiany

Nie ma najlepszego czasu na zakup biletów lotniczych. Ceny zmieniają się prawie z minuty na minutę. Okazje, nawet w ostatniej chwili, mogą pojawić się w dowolnym momencie. Dlatego każda osoba, której podróżowanie last minute weszło już w krew na pewno zasugeruje zapoznanie się z cenami wycieczki, którą rozważasz, zapisując się na codzienne powiadomienia cenowe za pośrednictwem odpowiednich portali i subskrypcji z nimi związanych. Dzięki temu zwykle każdego dnia otrzymujesz alert, aby zobaczyć, jaka jest cena, a jeśli zauważysz spadek ceny, powinieneś kupić taką okazję od razu. Najlepsze oferty last minute idą jak świeże bułeczki, co nie jest w żaden sposób zaskakujące.

4. Rozważ udanie się za granicę droższym lotem, ale do tańszego pokoju!

hotele na heluMiesiące zimowe są poza sezonem w punktach turystycznych w Europie, znanych z oblężenia w ciepłe okresy roku np. do miejsc takich jak Londyn, Paryż, Berlin, Wenecja i Rzym. Znalezienie tanich lotów może być trudne, szczególnie jeśli nie spełniasz warunków wymienionych w puntach powyżej, ale jeśli naprawdę się postarasz się szukać poza sezonem, możesz nawet znaleźć pokoje hotelowe za pół ceny – takie oferty last minute różnych sieci hotelowych mogą nawet sprawić, że warto zapłacić nieco więcej za loty, by zyskać dużo większe obniżki za samo zakwaterowanie. Koniec końców to się po prostu opłaca!

Zaciekawiła Cię taka koncepcja na spontaniczne wakacje i chciałbyś się na ten temat dowiedzieć jeszcze więcej? A może masz ochotę już teraz spakować walizkę i wyruszyć na upragniony, długo oczekiwany urlop? Żaden problem! W obu przypadkach bardzo mocno może Ci się przydać strona https://last-minute.io/, na której to znajdziesz nie tylko oferty, ale też wszystkie niezbędne informacje.