Umiejętności związane z obsługą komputera, które pomogą Ci znaleźć lepszą pracę

Umiejętności związane z obsługą komputera, które pomogą Ci znaleźć lepszą pracę

20 lipca 2019 0 By Redakcja

W dzisiejszej zorientowanej technologicznie gospodarce nie dziwi fakt, że pracownicy o silnych umiejętnościach komputerowych radzą sobie lepiej na rynku pracy niż ich odpowiednicy będący na bakier z technologią. Ten trend wpływa na zatrudnienie praktycznie wszystkich miejsc pracy, a nie tylko stanowisk skoncentrowanych na technologii.

Jakich umiejętności potrzebujesz?

Jeśli jesteś na rynku w celu znalezienia nowej pracy lub sformułowania planu rozwoju zawodowego w celu zajęcia stanowiska w przyszłym rozwoju zawodowym, powinieneś ocenić preferencje technologiczne pracodawców w swojej dziedzinie.

Zanim zaczniesz, pamiętaj, że istnieją podstawowe umiejętności obsługi komputera i urządzenia mobilnego, a także umiejętności programistyczne, których pracodawcy mogą oczekiwać.

Przejrzyj oferty pracy pod kątem docelowego stanowiska w głównych miejscach pracy i niszowe witryny dla swojej branży. Zrób listę kwalifikacji związanych z technologią, które są najczęściej cytowane. Zapoznaj się także z tematami warsztatów i seminariów oferowanych przez stowarzyszenie zawodowe, aby określić najnowsze umiejętności. Na pewno bez problemu znajdziesz listę szybko rozwijających się umiejętności pomocnych w wyszukiwaniu etatów o jakich marzysz. Przejrzyj je, aby zorientować się, czego wymagają pracodawcy poszukujący pracowników na bardziej nowatorskie miejsca pracy. To daje wyobrażenie o obecnych, pożądanych umiejętnościach technologicznych.

Skonsultuj się z kolegami w swojej dziedzinie i zapytaj ich, które umiejętności są najbardziej cenione w ich środowisku. Sprawdź sieć, aby dowiedzieć się, jakie umiejętności mają osoby na podobnych stanowiskach.

Ulepsz swoje umiejętności

Jeśli twoje umiejętności wymagają odświeżenia lub czujesz, że potrzebujesz nowego zestawu umiejętności, istnieje wiele bezpłatnych kursów online, które możesz podjąć, aby podnieść swoje umiejętności na wyższy poziom. Pamiętaj, aby uwzględnić wszystkie nowe umiejętności, których się nauczysz – w swoim CV.

Oto kilka umiejętności komputerowych, które są cenione przez pracodawców w wielu różnych sektorach.

Microsoft Office

Praktycznie wszyscy pracownicy znają Microsoft Word. Jednak osoby, które mogą przeprowadzać scalanie poczty, modyfikować skrypty makr, fachowo formatować dokumenty i wykonywać inne złożone funkcje, są chętniej rekrutowane. Możesz uzyskać certyfikat Microsoft Office, który poprawi Twoje CV i będzie lepiej wyglądać w oczach potencjalnych pracodawców.

Arkusze kalkulacyjne

W wielu ogłoszeniach o pracach wspomina się o możliwościach korzystania z programów do obsługi arkuszy kalkulacyjnych, zwłaszcza Microsoft Excel. Kandydaci, którzy mogą tworzyć złożone makra do organizowania informacji w arkuszu kalkulacyjnym, są szczególnie poszukiwani.

PowerPoint

Niezbędne jest solidne zrozumienie programu PowerPoint dla pracowników, którzy chcą prowadzić dynamiczne prezentacje lub przygotowywać materiały dla szefów i współpracowników. Kandydaci, którzy mogą pokazać pracodawcom kilka atrakcyjnych przykładów slajdów prezentacyjnych, często będą mieli większe szanse na znalezienie fajnej, dobrze płatnej pracy.