Suknia ślubna na wymiar – jak szukać krawcowej?

Suknia ślubna na wymiar – jak szukać krawcowej?

28 lipca 2020 0 By Anna Szafrańska

Wybór sukni ślubnej to prawdziwe wyzwanie, które niektóre panny młode potrafi przyprawić o zawroty głowy i stan bliski nerwicy. Gdy oglądamy suknie ślubne na innych ślubach, najczęściej zawsze nam się podobają. Gdy przychodzi do wyboru sukni na własny ślub, okazuje się, że żadna kreacja nie jest do końca idealna, oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. Nic więc dziwnego, że wiele pań młodych decyduje się na uszycie kreacji od zera.

W modzie ślubnej wiele się dzieje i praktycznie w każdym sezonie pojawiają się w niej przeróżne nowości. Na jednym biegunie jest nieśmiertelna klasyka w różnych, nieco unowocześnianych odsłonach. A więc są to białe, rozłożyste suknie ślubne pełne koronek, tiulów, piór czy różnych błyszczących ozdób. Na drugim biegunie mody ślubnej są bardziej nowoczesne i oryginalne kreacje – krótkie sukienki, asymetryczne rozwiązania, suknie w kolorach dalekich od białego, a także inne rozwiązania, które z kolei o zawrót głowy mogą przyprawić miłośniczki tradycji. Bardzo popularne wśród panien młodych są ostatnio także dziewczęce, zwiewne sukienki w stylu boho, które pięknie się prezentują, a jednocześnie są wyjątkowo wygodne. Spory wybór takich kreacji można znaleźć na
https://suknieboho.pl/.

A co, gdy nic się nie podoba?

Jeśli po przewędrowaniu wielu salonów ślubnych w wersji stacjonarnej i internetowej nie znajdujemy nic, co byłoby godne miana kreacji na własny ślub, trzeba szukać innych rozwiązań. Wiele pań młodych decyduje się na uszycie sukni ślubnej na miarę. To dobra opcja, jeśli chcemy, aby kreacja prezentowała się dokładnie tak, jak nam się marzy. Możemy czerpać z różnych projektów, inspirować się konkretnymi modelami sukien, ale stworzyć jedną, unikalną, niepowtarzalną kreację, która nam będzie odpowiadała w stu procentach. Zanim jednak wymarzona kreacja zostanie uszyta, na początku czeka nas szukanie pracowni krawieckiej, która wykona to zlecenie. Oczywiście, warto mieć świadomość, aby takiego rozwiązania szukać co najmniej na kilka miesięcy przed ślubem. Na ostatnią chwilę i z dnia na dzień z pewnością nikt nie uszyje nam sukni ślubnej według szczegółowych wytycznych.

Poszukiwania idealnej krawcowej

Zanim zaczniemy szukać krawcowej, warto ustalić budżet, jaki mamy na wykonanie naszej ślubnej kreacji. Jeśli jest on praktycznie nieograniczony, możemy pozwolić sobie na korzystanie z usług dobrych, znanych projektantów i ich firm krawieckich, które wypuszczają na rynek prawdziwe cuda. Jeśli jednak nasz budżet jest ograniczony, lepiej szukać sprawdzonych krawcowych, które mają duże doświadczenie w szyciu ślubnych kreacji. Dobrze by było, aby potencjalna krawcowa posiadała portfolio z wykonanymi sukniami, aby można było ocenić, czy jakość jej pracy faktycznie spełni nasze oczekiwania. Warto też z wybranymi krawcowymi umówić się na wstępną rozmowę. W czasie takiego spotkania można szybko ocenić, czy krawcowa i klientka nadają na tych samych falach i uda im się stworzyć wspólnie kreację doskonałą.