Specjalistyczne kursy dla fachowców – w których UP je zrealizujesz?

Specjalistyczne kursy dla fachowców – w których UP je zrealizujesz?

28 lipca 2020 0 By Anna Szafrańska

Kursy i szkolenia dla różnych grup zawodowych cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób, które poszukują zatrudnienia, jak i pracowników, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje, zwiększyć szansę na awans, zacząć zarabiać więcej dzięki nowym uprawnieniom. Nic więc dziwnego, że rynek szkoleniowy w Polsce stale się rozwija, a kandydaci na kursy mają z czego wybierać. Sporą ofertę różnego rodzaju dokształcania można znaleźć w urzędach pracy.

Urzędy pracy często są traktowane przez zwalnianych pracowników jako zło konieczne. Wiele osób rejestruje się w UP jedynie dla uzyskania statusu bezrobotnego, a co za tym idzie, także ubezpieczenia zdrowotnego. Pracy jednak szukają gdzie indziej. Tymczasem urzędy pracy nie są tylko od wywieszania ogłoszeń o pracę czy rejestrowania bezrobotnych. Wiele z nich to bardzo prężnie działające jednostki, które oferują bogaty wybór kursów, szkoleń i innych metod dokształcania, dzięki którym można zdobyć nowe umiejętności, doświadczenie, kwalifikacje i kompetencje. A każde takie szkolenie zwiększa szanse na rynku pracy. Urzędy pracy realizują też sporo projektów unijnych, dzięki czemu każdy bezrobotny czy szukający pracy może znaleźć coś na miarę swoich zainteresowań oraz potrzeb lokalnego rynku pracy.

Każdy UP ma inną ofertę

Urzędy pracy nie są jednorodne, jeśli chodzi o oferty dla osób bezrobotnych. Wiele zależy od tego, jak są zarządzane, jakimi pieniędzmi dysponują ze środków samorządowych i unijnych, jak wiele projektów realizują. W niektórych urzędach można znaleźć naprawdę spory wybór kursów i szkoleń, które pozwalają na przekwalifikowanie się i zmianę przyszłości zawodowej. Są jednak i takie urzędy, które raczej nie za wiele oferują bezrobotnym w nich zarejestrowanym. Niestety, osoby przypisane do kiepsko prosperującego urzędu raczej nie mogą skorzystać z oferty realizowanej przez inny urząd pracy, działający w innym mieście. Warto więc szukać możliwości dokształcania nie tylko w urzędach pracy, ale również w innych organizacjach czy instytucjach. W wielu miejscach można znaleźć ciekawe projekty i inicjatywy skierowane do osób bezrobotnych, za które niekoniecznie trzeba płacić. Warto więc być na bieżąco z ofertą ośrodków szkoleniowych we własnym mieście, szczególnie tych, które na co dzień zajmują się realizacją projektów unijnych i mają do dyspozycji sporo środków, które można wykorzystać na potrzeby lokalnej społeczności.

Szkolenia u specjalistów

Jeśli chcemy zrealizować specjalistyczne szkolenie i zależy nam nie tyle na tym, aby było bezpłatne czy tanie, ale przede wszystkim rzetelne, profesjonalne i merytoryczne, warto szukać firm, które specjalizują się w konkretnych branżach. Wbrew pozorom, jednostki szkoleniowe, które mają w swojej ofercie szerokie spektrum szkoleń od operatora koparki przez florystkę aż po opiekuna osób starszych nie zawsze realizują poziom nauczania na najwyższym poziomie. Jeśli więc zależy nam na zrobieniu konkretnych uprawnień w danej dziedzinie, wybierajmy firmy, które właśnie w tej dziedzinie mają specjalizację. Na https://topzal.com.pl/ znajdziemy profesjonalne i rzetelne szkolenia dla przyszłych operatorów maszyn CNC, które realizowane są z dbałością o najwyższy poziom nauczania i praktycznego przygotowania. Decydując się na szkolenie u fachowców możemy mieć pewność, że szybko przyswoimy nową wiedzę i będziemy mieć okazję nauczenia się wszystkiego w praktyce na specjalistycznych maszynach.