4 najbardziej skuteczne metody odkażania pomieszczeń biurowych

4 najbardziej skuteczne metody odkażania pomieszczeń biurowych

28 lipca 2020 0 By Anna Szafrańska

Odkażanie pomieszczeń biurowych jest tym ważniejsze, im więcej osób pracuje w nich na co dzień. W czasie pandemii koronawirusa, gdy trzeba szczególnie dbać o warunki sanitarne, właściciele firm na wiele sposobów starają się podnieść bezpieczeństwo pracowników oraz odwiedzających firmę klientów. Przedstawiamy 4 sposoby na odkażanie i dbanie o wysokie normy sanitarne pomieszczeń biurowych, z których należy korzystać na co dzień.

1. Regularne wietrzenie pomieszczeń

Nie jest to stricte odkażanie, ale wietrzenie pomaga w utrzymaniu czystości we wnętrzu. regularne wietrzenie w konkretnych odstępach czasu pozwala na szybką wymianę powietrza. To ważne szczególnie w tych miejscach, w których na co dzień przebywa sporo osób, a jednocześnie jest dosyć duża rotacja. Dzięki wietrzeniu pomieszczeń można zapewnić we wnętrzu świeżość, a jednocześnie zadbać o to, by ewentualne szkodliwe drobnoustroje wydostały się za okno wraz z wymienianym powietrzem.

2. Dezynfekcja powierzchni

Wszystkie powierzchnie w biurze można w miarę szybko zdezynfekować ręcznie za pomocą specjalistycznych płynów i szmatek. Aby taka forma odkażania była sprawna i bezproblemowa, warto pozbyć się z biura wszystkich elementów dekoracyjnych, nadmiaru mebli i niepotrzebnych przedmiotów, na których mogą osadzać się drobnoustroje, a które nie są potrzebne w czasie codziennego wykonywania obowiązków zawodowych. Aby dezynfekcja była skuteczna, musi być prowadzona regularnie i z dbałością o systematyczność. Jeśli meble będą przecierane tylko raz dziennie, a w międzyczasie będzie z nich po kolei korzystało wiele osób, takie odkażanie raczej mija się z celem.

3. Maty odkażające na wejściach

To dobre rozwiązanie w firmach, w których odbywa się produkcja żywności lub inna wymagająca produkcja, w której ważne są najwyższe wymogi sanitarne. Dzięki matom odkażającym każdy pracownik wchodzący do biura musi wytrzeć obuwie, z którego usuwane są wszystkie potencjalne zanieczyszczenia czy czynniki chorobotwórcze. Korzystanie z mat dezynfekcyjnych jest proste, skuteczne, a jednocześnie dosyć tanie. Wybór tego rodzaju produktów jest spory, a zakup mat do firmy nie powinien być obciążeniem nawet dla niewielkiego przedsiębiorcy z dosyć ograniczonym budżetem.

4. Dezynfekcja wykonywana przez profesjonalistów

To najdroższe rozwiązanie, najbardziej czasochłonne, a jednocześnie najbardziej skuteczne. Po wykonanej dezynfekcji możemy mieć pewność, że wnętrze jest w stu procentach bezpieczne i nie zachowała się w nim żadna bakteria, wirus czy inny czynnik chorobotwórczy. Aby mieć pewność, że dezynfekcja będzie zrealizowana profesjonalnie, warto korzystać z usług sprawdzonych, doświadczonych firm, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa. Dezynfekcja biur, firm, hal produkcyjnych, pojazdów – Wrocław i okolice to propozycja dla klientów z Wrocławia, okolic, a także dalszych regionów, którym zależy na dbałości o wysokie standardy bezpieczeństwa.