Stal – lider w przemyśle budowlanym dla komercyjnych projektów

Stal – lider w przemyśle budowlanym dla komercyjnych projektów

27 lutego 2021 0 By Redakcja

Kiedy potrzebujesz konstrukcji budynku komercyjnego dla swojej nowej lub rozwijającej się firmy, prawdopodobnie będziesz mieć na myśli kilka koncepcji. Koszt i czas budowy to jedne z najważniejszych kwestii, które należy wziąć pod uwagę każdego właściciela firmy rozważającego projekt budowy. Niezależnie od tego, czy projektujesz magazyn, budynek biurowy czy obiekt handlowy, masz do wyboru dwa niezawodne materiały:

  • beton

  • stal.

Oba materiały są trwałe i idealne do wszystkich form budownictwa przemysłowego, ale znalezienie najlepszej opcji dla twojego projektu budowlanego jest spersonalizowanym procesem opartym na wielu czynnikach.

Rozmiar ma znaczenie: ważymy koszty

Jako surowiec, beton jest generalnie mniej kosztowny niż stal, ale wiele rodzajów projektów betonowych wymaga użycia ciężkich maszyn lub sprzętu, co może podnieść koszty stałe projektu. Jednak wielu ekspertów branżowych uważa, że ​​gdy projekt budowlany przekracza 50 000 m kwadratowych, niska cena betonu zaczyna rekompensować koszt użycia ciężkiego sprzętu. Beton to w rzeczywistości mieszanka zawierająca cement, który działa jako środek wiążący, wraz z wodą i rodzajem kruszywa – skałą, żwirem lub piaskiem. Ta mieszanka jest wyjątkowo mocna, ale także ciężka. W przypadku betonowego projektu „przechylanego do góry” należy użyć dużego dźwigu, aby ułożyć gigantyczne płyty z utwardzonego betonu na miejscu.

Wraz z faktem, że rozmiar ma znaczenie, kształt budynku odgrywa rolę w wyborze najlepszego materiału konstrukcyjnego. Rozpiętość stali jest lepsza niż betonu, więc podczas projektowania budynków z szerokimi przęsłami i / lub dużymi rozpiętościami stal jest zazwyczaj bardziej opłacalną opcją na dłuższą metę, szczególnie gdy projekt odbywa się pod okiem takich wykonawców jak https://cermont.pl.

Patrzymy na zegarek!

Czas potrzebny na ukończenie budowy projektu ma również wpływ na koszty ogólne projektu. W przeszłości powszechnie uznawano, że beton pokonuje stal, jeśli chodzi o ramy czasowe projektu budowlanego, ale przemysł stalowy robi ogromne postępy w skracaniu czasu budowy.

Technologia modelowania 3D odgrywa ważną rolę w przyspieszaniu projektów konstrukcji stalowych: według niektórych szacunków czas projektowania stalowego budynku przemysłowego można skrócić nawet o 50 procent dzięki zastosowaniu modeli 3D.

Dbanie o ekologię Twojej firmy staje się głównym graczem, jeśli chodzi o wpływ firmy na środowisko. Jeśli zaangażowanie w zrównoważony rozwój jest głównym składnikiem Twojego ogólnego modelu biznesowego, przekonasz się, że stal jest liderem wśród materiałów budowlanych. Stal w 100% nadaje się do recyklingu i jest wykonana prawie w całości z materiału pochodzącego z recyklingu. Ponadto certyfikacja opiera się częściowo na projektach budynków firmy, więc konstrukcja stalowa może pomóc Twojej firmie uzyskać aprobatę społeczeństwa, gdy na taką stal postawisz.

Bez względu na to, czy ostatecznie wybierzesz stal zamiast betonu, czy odwrotnie do projektu budownictwa przemysłowego – nowe i rozwijające się firmy potrzebują po swojej stronie kompetentnej i doświadczonej firmy budowlanej jak Cermont.