Jak szybko dostać się do lekarza- specjalisty?

Jak szybko dostać się do lekarza- specjalisty?

27 lutego 2021 0 By Redakcja

Problem z długim czasem oczekiwania na wizytę u specjalisty zna chyba każdy z nas. Aby wykonać dodatkowe badania w kierunku wybranych chorób, zostajemy przekierowani przez lekarza rodzinnego do lekarza specjalizującego się w danej dziedzinie. Często takie wizyty okazują się kluczowe w pomyślnym powrocie do zdrowia. W poniższym tekście odpowiemy na pytania: czym jest wizyta prywatna, jak szybko dostać się do specjalisty oraz wymienimy zalety aplikacji mobilnej do rezerwacji pacjenta.

Czym jest wizyta prywatna?

Jeśli chcemy skorzystać z badań specjalistycznych lub wizyty u lekarza specjalisty, możemy udać się na wizytę prywatną, której nie opłaca składka zdrowotna. Za taką wizytę musimy więc zapłacić z własnej kieszeni, jednak nie potrzebujemy wtedy skierowania do specjalisty od lekarza rodzinnego. Daje nam to możliwość zapisu do dowolnego lekarza, w dowolnym terminie. Tego rodzaju usługi są chętnie wybierane przez pacjentów, którzy pilnie szukają pomocy. Wizytę prywatną zarezerwujesz również w przychodni Łomianki.

 

Jak szybko dostać się do specjalisty?

Wizyta u lekarza specjalisty może wiązać się z dłuższym czasem oczekiwania. Jest to uzależnione od ilości osób chcących się zapisać, a także liczby lekarzy przyjmujących w danej placówce. CMP daje możliwość zapisania się do specjalisty prywatnie, co znacznie skróci czas oczekiwania. Ponadto w ramach kontraktu z NFZ możemy skorzystać z usług tej przychodni w innym oddziale, gdzie czas oczekiwania może okazać się krótszy. Ostatnim sprawdzonym sposobem na szybkie zapisy do specjalisty jest korzystanie z aplikacji mobilnych i zapisów przez Internet.

 

Zalety aplikacji mobilnej do rezerwacji pacjenta

Pobierając aplikację mobilną do rezerwacji pacjenta, możemy w każdej chwili i z dowolnego miejsca sprawdzić samodzielnie dostępne terminy konsultacji, a także dokonać zapisu siebie lub swojego dziecka. Jest to dużo wygodniejszy sposób niż np. osobiste zapisy w placówce. Ponadto mamy możliwość rezerwacji o dowolnej porze, a także wyboru konkretnego lekarza oraz oddziału.