Jaka wykładzina do potrzeb komercyjnych?

Jaka wykładzina do potrzeb komercyjnych?

27 lutego 2021 0 By Redakcja

Jak wybrać najlepszy projekt dywanu do biura? Musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę wielkość biura. Jeśli masz małe biuro, ciemne kolory mogą sprawić, że przestrzeń będzie jeszcze mniejsza. W nauce o kolorze chłodne kolory zanikają, co oznacza, że tworzą wrażenie głębi, a tym samym mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać na większe. Wydaje się, że ciepłe kolory się rozwijają, co oznacza, że wydają się być bliżej niż w rzeczywistości, a to może oznaczać, że małe biuro z ciemnym dywanem może wydawać się zamknięte.

Wykładzina dywanowa w jednym kolorze w małym biurze może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać na większe, ponieważ powierzchnia podłogi nie jest podzielona różnymi kolorami lub teksturami. Wybierz wykładziny obiektowe w jaśniejszym kolorze lub dywan z wzorem o odpowiednim rozmiarze. Bardzo ruchliwy wzór lub duży wzór mogą sprawić, że przestrzeń będzie wydawać się mniejsza.

Praktyczność

Na wykładzinach w ciemnych kolorach będą widoczne wszelkie ślady kłaczków lub okruchów, podczas gdy na jasnych dywanach częściej będą widoczne plamy. Wzorzysty dywan to najlepszy sposób na ukrycie plam i brudu. Dywany o nieregularnych wzorach wydłużają żywotność, ponieważ ślady użytkowania są bardziej zamaskowane. Dywany w neutralnych kolorach, takie jak szary i szarobrązowy, pasują do dowolnej kolorystyki i tworzą neutralne tło dla pozostałej części wystroju biura. Ciemne dywany mogą również blaknąć pod wpływem bezpośredniego światła słonecznego.

Branding

Możesz wybrać wykładziny, które uzupełnią markę Twojej firmy, wybierając kolory z logo firmy lub schemat kolorów, zarówno dla całej wykładziny, jak i dla określonych obszarów, takich jak sale konferencyjne.

Wymiana i montaż

Jak długo powinien wytrzymać dywan biurowy? Zależy to od jakości dywanu i natężenia ruchu pieszego.

Zatem czynniki wpływające na trwałość wykładziny biurowej to:

• Kolor – jaśniejsze kolory łatwiej się plamią
• Sposób montażu wykładziny – dywan z wyściółką ma tendencję do dłuższej trwałości niż dywan, który został ułożony bezpośrednio na podłodze, tak przeważnie układane są komercyjne płytki dywanowe.
• Czy dywan będzie regularnie czyszczony – może to przedłużyć jego żywotność.

Jak często należy wymieniać wykładzinę?

Chociaż nie ma ustalonych ram czasowych, jak długo wytrzyma – istnieją ostrzegawcze oznaki, że należy ją wymienić. Jeśli dywan jest mocno poplamiony, zniszczony lub łysy, ma zapach lub styl jest nieaktualny, czas go wymienić. Źle używane wykładziny mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, ponieważ mogą na przykład powodować ryzyko potknięcia się.

Jak układać biurowe płytki dywanowe?

Płytki dywanowe są zwykle układane za pomocą zastrzeżonego kleju, znanego w branży jako „lepiszcze”, co oznacza, że ​​można je układać bezpośrednio na podłodze biura, dzięki czemu są niezwykle łatwe do układania i podnoszenia. Płytki dywanowe można układać mozaikowo lub w celu uzyskania efektu liniowego lub w rolce. Zależy to od projektu i splotu przędzy.