Remont kuchni – jaki jest najskuteczniejszy sposób pozbycia się odpadów?

Remont kuchni – jaki jest najskuteczniejszy sposób pozbycia się odpadów?

2 kwietnia 2021 0 By Redakcja

Podczas remontu kuchni może powstać znaczna ilość gruzu. Wynajem kontenera i Makjan – wywóz odpadów to najskuteczniejszy sposób pozbycia się tych śmieci. Omówimy kilka wskazówek, które towarzyszą temu procesowi.

Objętość resztek kuchennych

Ilość gruzu generowanego przez rozbiórkę kuchni może się znacznie różnić w zależności od wielkości kuchni i skali projektu renowacji. Pełna rozbiórka kuchni może generować sporo śmieci, od szafek po blaty, zlew, podłogi, urządzenia i nie tylko.

Gruz powstały podczas większości projektów renowacji kuchni może być obsługiwany przez średniej wielkości kontener. Większe kuchnie lub projekty wymagające demontażu ścian i podłóg mogą wymagać większego kontenera. Aby wyobrazić sobie pojemność kontenera który będzie tu pasować – należy pamiętać, że 1 metr sześcienny jest mniej więcej wielkości standardowego pieca kuchennego. Pamiętaj, że duże przedmioty zajmują więcej miejsca w kontenerze.

Zmaksymalizuj przestrzeń w śmietniku, rozkładając szafki, aby usunąć jak najwięcej „pustej przestrzeni” po załadowaniu do kontenera. Jeszcze jedną kluczową kwestią do rozważenia jest to, że niektóre firmy wynajmujące śmieci mogą nie zezwalać na niektóre urządzenia lub mogą pobierać dodatkową opłatę za utylizację. Często dotyczy to lodówek. Pamiętaj, aby sprawdzić w wypożyczalni, aby upewnić się, że przestrzegasz wszystkich przepisów.

Wynajem kontenerów a inne opcje utylizacji

W przypadku projektów, takich jak renowacja lub rozbiórka kuchni, kontener składany lub wywrotka na przyczepie to idealna opcja utylizacji.

Oto kilka powodów. Pojemniki tego rodzaju zapewniają wystarczającą pojemność, aby pomieścić śmieci z niemal każdej renowacji kuchni. To sprawia, że ​​czyszczenie jest szybsze niż inne metody usuwania. Samodzielne przewożenie urządzeń i gruzu na wysypisko może wymagać wielu podróży, co kosztuje więcej czasu, pracy, opłat za wysypisko i zużycia pojazdu i / lub sprzętu.

Zbieranie gruzu i wyrzucanie ich do cotygodniowego kosza na śmieci lub komercyjnego kontenera jest nielegalne w większości miast i stanów. Gruzu z budowy i rozbiórki ie należy mieszać z odpadami ogólnymi. Inne śmietniki mają na ogół mniej pojemności ładunkowej. To za mało, aby pomieścić projekt rozbiórki kuchni. Najprawdopodobniej wykonanie zadania wymagałoby trzech lub więcej takich przejazdów, a to kosztowałoby znacznie więcej niż zwykłe wynajęcie kontenera rolkowego o większej wielkości.

Koszty wynajmu kontenerów na gruz

Ceny różnią się w zależności od firmy i lokalizacji, więc dobrze jest skontaktować się z 2-3 wypożyczalniami, aby zapewnić sobie jak najlepszą cenę i obsługę. Kolejną kluczową kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest dostępność, zwłaszcza gdy firmy zajmujące się tymże są zwykle najbardziej ruchliwe (lato, sezon budowlany / remontowy). Zadzwoń i zarezerwuj kontener wcześnie (1-2 tygodnie wcześniej), aby upewnić się, że kontener lub przyczepa rolowana o odpowiednim rozmiarze są dostępne wtedy, kiedy ich potrzebujesz.