Pro wskazówki dla osób wybierających się z ekspozycją na targi po raz pierwszy

Pro wskazówki dla osób wybierających się z ekspozycją na targi po raz pierwszy

11 lipca 2019 1 By Redakcja

Prowadzenie stoiska na targach lub wystawach jest ciężką pracą i często wyczerpującą. Ale na całym świecie tak właśnie handel musi być prowadzony przez wiele sektorów biznesowych, więc wykorzystaj to jak najlepiej! Mamy tutaj pewno bardzo przydatne wskazówki dla osób, które właśnie interesują się tym tematem.

Prawdopodobnie nie ma wielu osób, które faktycznie „lubią” prowadzić stoisko wystawowe, przynajmniej nie po pierwszym pół dnia! Niezależnie od tego, czy Twoje wydarzenie jest dużym, profesjonalnie zorganizowanym pokazem, czy tylko lokalną wystawą podczas gali w wiosce, musisz być skoncentrowany i czujny przez długie godziny. Zwykle uważa się to za bardzo pomocne, jeśli możesz być względnie miły dla wszystkich, których spotykasz przez cały czas – a kiedy wrócisz do biura, będziesz musiał wykonać wszystkie żmudne działania następcze.

Zakładając, że wykonałeś wszystkie przygotowania i wcześniejsze planowanie, oto kilka pomysłów, które pomogą uczynić twoją inwestycję na targach i wystawach bardziej:

  • produktywną

  • opłacalną

  • satysfakcjonującą

Nigdy nie idź sam!

Prawdopodobnie już dobrze wiesz, że prowadzenie stoiska to praca na pełny etat podczas trwania wystawy i nigdy nie należy jej pozostawiać bez opieki. Nawet jeśli 5 minut stoisko jest bez opieki, Twoja inwestycja w wydarzenie nie przyniesie Ci pieniędzy. Ale musisz zrobić sobie przerwę, co prawdopodobnie będzie potrzebne niejednokrotnie podczas długiego dnia na targach.

Więc nawet jeśli jesteś jednoosobowym przedsiębiorcą, weź ze sobą partnera, członka rodziny, kumpla, a nawet studenta z miejscowej uczelni, szukającego doświadczenia zawodowego. (Szczególnie poleca się uczniów języków obcych i osoby, które faktycznie mówią kilkoma językami obcymi, szczególnie jeśli Ty nie mówisz.) Ale najpierw sprawdź ich, czy potrafią ciepło rozmawiać z nieznajomymi, i upewnij się, że najpierw przeczytali ten artykuł i poznali Twój asortyment!

Ubierz się odpowiednio

Miejsca wystawiennicze mogą się różnić od naprawdę lodowatych po zdecydowanie za gorące (szczególnie, gdy miejsce jest ruchliwe i jasno oświetlone – jak tego się spodziewasz). Mogą nawet zdarzyć się wycieki, nie mówiąc już o deszczu i wietrze, jeśli są na zewnątrz! Więc ubierz się wygodnie, w języku narodowym swojej branży za wszelką cenę, ale czy mogę zasugerować, aby było to ubranie co najmniej „o jeden krok” wyżej od większości twoich potencjalnych gości? Nawet najbardziej niesamowitą ekspozycję produktów można z łatwością zniszczyć przez niechlujnie wyglądający personel.

Dotrzyj tam na czas

Może się to wydawać oczywiste, nie tylko pod względem uzyskania dobrego miejsca parkingowego, prawidłowego ustawienia stoiska bez paniki oraz upewnienia się, że materiały opakowaniowe, kable i wszelkie przedmioty osobiste są niewidoczne przed rozpoczęciem imprezy.

Ale jeśli jesteś rozsądny, będziesz również chciał dowiedzieć się, gdzie są spędzane przerwy i gdzie możesz dostać przekąski, a także sprawdzisz, czy masz wszystko pod kontrolą i tak jak należy.