Praca w bankowości? Mamy na to sposób!

Praca w bankowości? Mamy na to sposób!

14 lipca 2019 0 By Redakcja

Czy interesuje Cię praca w bankowości? Czy chciałbyś wiedzieć o tym wszystko? Czytaj dalej i dowiedz się, czego wymaga ta praca. Zadania związane z pracą w bankowości mogą być ekscytujące i stanowić wspaniałe perspektywy do poznawania interfejsów biznesowych i budowania klientów. Jeśli jesteś dobrze przygotowany i pasjonujesz się tą dziedziną – znajdziesz dla siebie różnorodność ofert stanowisk w tej branży.

Praca w bankowości – przegląd

Wszyscy wiemy o tej instytucji o nazwie Bank, której działalność polega na przyjmowaniu depozytów od inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, a następnie rozszerzaniu tych pieniędzy na pożyczki dla klientów. W tym procesie zarabiają, pobierając wyższe odsetki od udzielanej pożyczki niż odsetki od depozytów, które zbierają. Ta bankowość różni się całkowicie od innych form bankowości, takich jak bankowość inwestycyjna lub bankowość handlowa, które sprzedają i handlują papierami wartościowymi korporacyjnymi. Większość z nas ma dziś konta w bankach komercyjnych i bardzo często korzysta z ich usług.

Jeśli chodzi o sektor bankowości komercyjnej w Polsce, był zdominowany przez banki publiczne i znacjonalizowane. Przez długi czas banki były zaangażowane w swoje tradycyjne operacje biznesowe, w których miejsca pracy w bankowości były dobrze zdefiniowane i stabilne, ale po deregulacji odnotowano drastyczne zmiany z wejściem agresywnych podmiotów prywatnych i banków zagranicznych. Umożliwiło to branży otworzenie różnych dróg i ich zróżnicowanie. Zapewniło to sprzyjającą atmosferę do wprowadzania nowych produktów i usług, oferując dobrą ofertę dla klientów. W efekcie dostępne są ogromne możliwości, jeśli chodzi o pracę w tej branży, które omówimy dalej w tym artykule.

Rodzaje zawodów w bankowości

Przed złożeniem wniosku o pracę w banku konieczne jest jasne określenie rodzaju kariery, której poszukujesz w bankowości. Istnieją różne podziały, które zostały skategoryzowane poniżej i pokrótce omówione.

Bankowość korporacyjna – wymagania

Dotyczy to głównie pożyczek dla korporacji, które spełniają wymogi finansowania (długoterminowe i obrotowe) poprzez pożyczki. Oferty pracy obejmują zarządzanie relacjami, w których kluczowe zadania obejmują analizę finansów klienta wraz z ryzykiem, ustalenie charakteru i kwoty wymaganego kredytu oraz po udzieleniu pożyczki śledzenie wyników firmy. Trzeba mieć dobre umiejętności analizy finansowej, a także umiejętności komunikacyjne i sprzedażowe, ponieważ to jest naprawdę bazowe w tej dziedzinie.

Praca w bankowości detalicznej

Ten dział transakcji bankowych dotyczy bezpośrednio klientów, a nie przedsiębiorstw lub innych banków. Zazwyczaj zadania obejmują:”

  • obsługę klienta

  • działalność oddziału

  • rozwój produktu

Nowicjusz ma szansę pracować jako kierownik oddziału średniej wielkości oddziału. Tutaj również jeśli chodzi o wymogi dotyczące pracy w bankowości byłyby związane z tym, by posiadać umiejętności zarządzania ludźmi i umiejętności sprzedaży. Poza tym taki specjalista byłby odpowiedzialny za stworzenie dobrej sieci kontaktów, aby zdobyć klientów, posiadać gruntowną wiedzę o produkcie.