Poznaj czynniki, na które nie masz wpływu – ale które mogą wpłynąć na Twój biznes

Poznaj czynniki, na które nie masz wpływu – ale które mogą wpłynąć na Twój biznes

9 maja 2019 0 By Redakcja

Po zestawieniu finansowania, znalezieniu odpowiedniej lokalizacji, zatrudnieniu personelu i zorganizowaniu potencjalnie udanego biznesplanu, musisz zwrócić uwagę na czynniki zewnętrzne, aby skutecznie przewidzieć swoją biznesową przyszłość.

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, a które zazwyczaj pozostają poza Twoją kontrolą. Chociaż możesz mieć plany awaryjne na to, jak poradzić sobie z wpływami zewnętrznymi, które wpływają na Twoją działalność, czasami najlepsze, co możesz zrobić, to improwizować, gdy się pojawią.

Gospodarka i wahania rynku

Globalna gospodarka jest jednym z największych czynników zewnętrznych, które w pewnym momencie wpłyną na Twoją działalność. Wahania rynkowe oparte na polityce, atakach terrorystycznych, wojnach i dewaluacji waluty w końcu docierają do większości przedsiębiorstw komercyjnych.

Finanse i kredyty

Wydaje się, że Wall Street i wypłacalność dużych banków i instytucji finansowych nie mają wiele wspólnego z Twoją działalnością, ale ostatecznie mogą wpływać na twoją zdolność do kontynuowania działalności. Stopy procentowe, dostępność kredytów i kredytów konsumpcyjnych to czynniki zewnętrzne, które rzadko można kontrolować.

Oddziaływania ze strony surowej pogody

Gdyby człowiek mógł kontrolować pogodę, ośrodki wypoczynkowe wiedziałyby dokładnie, kiedy naliczać najwyższe stawki za pokój. Burze, tornada, huragany i pożary nie mieszczą się w zakresie kontrolowanych czynników biznesowych.

Zmiany w infrastrukturze lokalnej

Przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego, budowy autostrad i budownictwa mieszkaniowego są szczególnie ważne dla placówek handlowych, restauracji, producentów i innych przedsiębiorstw, które odniosły sukces w miejscu. Zmiany w lokalnej infrastrukturze mogą okazać się katastrofalne dla Twojej firmy.

Zmiany w prawie

restauracja słubiceZmiany w przepisach mogą mieć bezpośredni wpływ na działalność firmy, jeśli usługa lub produkt zostaną w wysokim stopniu uregulowane lub zdelegalizowane. Producenci papierosów nauczyli się tej lekcji, kiedy palenie publiczne zostało zakazane na wielu obszarach, a palenie w pomieszczeniach stało się praktycznie zjawiskiem nieistniejącym. Regulacje rządowe, takie jak te, które wpływają na środowisko lub komunikację, są poza twoją kontrolą i mogą mieć bezpośredni wpływ i na Twoją firmę.

Wciąż zmieniające się trendy i technologia

Chociaż możesz przeznaczyć znaczną część swoich zysków na marketing w nadziei na pozytywny wpływ na trendy, niektóre są poza twoją kontrolą. Zwiększenie wykorzystania technologii przez klientów może być wbudowane w planowanie strategiczne, ale być może nie zaplanowałeś szerokiego wykorzystania mediów społecznościowych, które mogłyby wpłynąć na Twoją działalność. Gwiazdy, które stają się rzecznikami sprawy lub decydują się na bojkotowanie pewnej praktyki biznesowej, mogą rozpocząć trend, który może poważnie wpłynąć na twoją działalność, jeśli będziesz po złej stronie trendu – sam domyśl się czy ten wpływ będzie miał wymiar pozytywny czy negatywny.