Piperyna – jak działa na odchudzanie i jak ją stosować – piperinox

Piperyna – jak działa na odchudzanie i jak ją stosować – piperinox

26 września 2021 0 By Redakcja

Nadwaga to problem, z którym zmaga się blisko 60% Polaków. Przerażające w tym wszystkim jest to, że defekt coraz częściej dosięga kilkuletnich dzieci. Co gorsze, wszystko wskazuje na to, że skala problemu będzie bezustannie rosnąć.

Na całe szczęście, ogrom społeczeństwa dotknięty problemem próbuje stawić mu czoła, co wiąże się z rozpoczęciem tzw. odchudzania. Procesy redukcyjne przybierają różną formę, najczęściej oparte są o trzy elementy, tj. zmianę nawyków żywieniowych, trening oraz suplementację.

Trudno ocenić, który z elementów ma największe znaczenie dla odchudzania. Jedno jest jednak pewno – tylko i wyłącznie stosowanie suplementów diety jest komfortowe. Nie dziwi zatem fakt, iż tak ochoczo po nie sięgamy. Jak wynika z raportu badawczego firmy Sundose “Polacy a suplementy diety”, 72% Polaków deklaruje, że przyjmuje suplementy diety.

Warto przy tym mieć świadomość, że nie każdy suplement diety stanowi faktyczne wsparcie dla procesów redukcyjnych. Na rynku dostępnych jest wiele różnych środków, których efektywność pozostawia naprawdę wiele do życzenia.

Jak wybrać skuteczny suplement diety na odchudzanie?

Ogromne zainteresowanie suplementami diety sprawia, że producenci wręcz prześcigają się w „nowościach”. W chwili obecnej na polskim rynku dostępnych jest co najmniej kilkadziesiąt produktów na odchudzanie. Który z nich wybrać?

Przede wszystkim, przed wyborem konkretnego preparatu należy zweryfikować jego skład. Sugerujemy korzystać z produktów wieloskładnikowych (co najmniej 5-6 składników aktywnych). Dzięki temu zwiększymy prawdopodobieństwo, że produkt będzie faktycznie skuteczny.

Co więcej, warto szczegółowo analizować opinie oraz komentarze dotyczące konkretnego suplementu. Pozwoli to nam ocenić czy produkt jest skuteczny. Przy czym należy mieć na uwadze, że preparaty mogą różnie oddziaływać na różne organizmy.

Piperyna – „hit” ostatnich lat, czyli kilka słów o produkcie blokującym tworzenie nowych komórek tłuszczowych

Do suplementów diety cieszących się największą popularnością z całą pewnością zaliczymy należy rozwiązania z piperyną. Wszystko to za sprawą badań, które opublikowano w 2012 roku. Dowiodły one, że piperyna może blokować tworzenie się nowych komórek tłuszczowych i obniżać poziom tłuszczu w krwiobiegu.

To doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy nie tylko chcą schudnąć, ale także uniknąć tzw. efektu jojo. Wszakże, właściwości blokujące odkładanie się tkanki tłuszczowej są niemal gwarantem trwałości uzyskanych rezultatów podczas procesu redukcyjnego. Oczywiście, nadal należy pamiętać, że piperyna powinna być traktowana tylko i wyłącznie jako „asysta” dla zmiany nawyków żywieniowych czy treningu odchudzającego.

Piperyna w tabletkach – jaki produkt wybrać?

Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka propozycji suplementów diet bazujących na piperynie. Warto korzystać z produktów, w których skład wchodzą również inne składniki aktywne. Doskonałym przykładem takowego suplementu jest Piperinox, doskonale recenzowany między innymi przez ekspertów z Fit Poradni: https://fitporadnia.pl/piperinox/.

Prócz piperyny zawiera również:

  • ekstrakt z nasion guarany
  • ekstrakt z kory cynamonowca
  • ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej
  • ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego
  • ekstrakt z owoców papryki rocznej
  • ekstrakt z owoców czarnego pieprzu
  • chrom

Jak stosować piperynę w tabletkach i jakich efektów się spodziewać?

Piperynę należy dawkować zgodnie z zaleceniami producenta. W przypadku produktu Piperinox zaleca się przyjmować 1 kapsułkę dziennie (na 30 minut przed posiłkiem).

Jeśli zaś chodzi o możliwe rezultaty, to opinie są mocno podzielone. Nie mniej zdecydowana większość opinii sugeruje, iż produkt jest bardzo skuteczny i pozwala schudnąć do kilku kilogramów więcej w skali 1 miesiąca. Czy można oczekiwać czegokolwiek więcej?