Dlaczego warto zautomatyzować flowpack?

Dlaczego warto zautomatyzować flowpack?

26 września 2021 0 By Redakcja

Koszty początkowe związane z nowym sprzętem i szkoleniem pracowników mogą sprawić, że niektóre firmy będą niechętne przyjmowaniu zautomatyzowanych rozwiązań. Jednak zautomatyzowane pakowanie może przynieść duże korzyści jeśli chodzi o flowpack— a nowa technologia sprawia, że ​​automatyzacja coraz większej liczby etapów procesu jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Oto kilka zalet zautomatyzowanych linii pakujących.

Dodatkowa (lub ulepszona) kontrola jakości

W przeszłości rozwiązania automatyzacji nie zawsze były wystarczająco solidne, aby w pełni zautomatyzować pracę polegającą na nadzorowaniu kontroli jakości linii pakującej. Zamiast tego żmudna i powtarzalna praca sprawdzania wszystkich przedmiotów została pozostawiona ludzkim pracownikom.

Wraz z rozwojem nowej technologii — zwłaszcza wizji maszynowej wykorzystującej sztuczną inteligencję (AI), która pozwala komputerom „widzieć” błędy, tak jak robią to ludzie, — to się zmienia. Projektanci niektórych nowoczesnych systemów kontroli jakości posuwają się nawet do stwierdzenia, że ​​ich systemy nie popełniają błędów i potrafią wychwycić prawie 100% błędów.

Zautomatyzowane systemy zapewniania jakości (QA) również działają niestrudzenie, co oznacza, że ​​ich zdolność do wychwytywania błędów nie zmniejszy się ani nie zaniknie w trakcie zmiany. W połączeniu z innymi zautomatyzowanymi urządzeniami w procesie pakowania może to oznaczać:

• wysoce spójne pakowanie
• dłuższe godziny pracy.

Poprawiona szybkość produkcji

Dzięki odpowiedniemu rozwiązaniu automatyzacji firmy mogą znacznie poprawić szybkość produkcji i przepustowość produktów. Nie jest niczym niezwykłym, że zautomatyzowana maszyna pakująca pakuje przedmioty znacznie bezpieczniej i kilka razy szybciej niż przeciętny pracownik.

Zautomatyzowane rozwiązania do pakowania mogą również wykonywać wiele zadań jednocześnie i składać wiele etapów procesu pakowania — takich jak uszczelnianie i etykietowanie — w jeden krok. W ten sposób rozwiązania te uwalniają nie tylko jednego pracownika, ale potencjalnie kilku. W rezultacie technologie te mogą zarówno zwiększyć prędkość, jak i umożliwić firmom zajmującym się pakowaniem przeniesienie personelu do zadań, które wymagają pracowników ludzkich lub po prostu skorzystać z ludzkiego dotyku, takich jak wysyłka, odbiór i kompletacja.

Jednocześnie te zautomatyzowane systemy mogą również poprawić spójność pakowania i zmniejszyć liczbę błędów wprowadzanych podczas procesu pakowania.

Chociaż wzrost prędkości różni się w zależności od rodzaju i procesu pakowania, wszystkie linie pakujące mogą korzystać ze stałej wydajności oferowanej przez zautomatyzowane systemy. Uwalnia to siłę roboczą na linii pakującej, potencjalnie obniżając również koszty pracy. Zautomatyzowane systemy mogą być również wykorzystywane do bardziej konsekwentnego dostosowywania tempa linii pakowania, co może jeszcze bardziej zwiększyć produktywność i rentowność.

Poprawiona ergonomia i mniejsze ryzyko obrażeń pracowników.

W produkcji i pakowaniu, gdzie pracownicy często wykonują bardzo powtarzalne zadania przez długie zmiany, często zdarza się, że pracownicy cierpią na związane z pracą schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego. Zmniejszenie ilości powtarzalnej pracy, którą muszą wykonywać pracownicy, może naturalnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia tych problemów.