Pianka natryskowa – dowiedzmy się, czegoś więcej!

Pianka natryskowa – dowiedzmy się, czegoś więcej!

5 czerwca 2021 0 By Redakcja

Podczas badania wyborów izolacyjnych do swojego projektu prawdopodobnie natknąłeś się na wiele różnych rodzajów izolacji, w tym włókno szklane, celulozę i piankę natryskową. Słyszałeś o piance w sprayu, ale nie znasz jej ani tego, jak dokładnie działa. Dowiedzmy się więc czegoś więcej!

Czym jest pianka natryskowa do ociepleń?

Pianka natryskowa to nowszy rodzaj izolacji, który istnieje od 1986 roku. Wiele nowszych domów jest izolowanych pianką natryskową ze względu na ich efektywność energetyczną i wygodę. Szczególnie popularne jest ocieplenie fundamentów pianką. Jednocześnie właściciele istniejących domów decydują się na modernizację strychów, ścian i przestrzeni podłogowych pianką natryskową, aby zaoszczędzić pieniądze na miesięcznych rachunkach za energię. Pianka natryskowa jest również doskonałą opcją dla stodół z rurami.

Najważniejsze jest, by zlecić ocieplenie pianką firmie, która ma doświadczenie w izolowaniu domów – trzeba mieć pewność, że wie dużo o piance natryskowej i korzyściach płynących z jej izolacji. Zanim jednak podejmiesz decyzje – ważne jest wiedzieć ogólnie czym jest izolacja z pianki natryskowej, z czego jest wykonana, jak działa i wiele więcej. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i dowiedzmy się wszystkiego o izolacji natryskowej pianką.

Co to jest izolacja z pianki natryskowej?

Izolacja z pianki natryskowej to materiał izolacyjny i bariera powietrzna, który uszczelnia ściany, podłogi i wnęki sufitowe przed ruchem powietrza. Obejmuje to przestrzenie wokół gniazdek elektrycznych i opraw oświetleniowych, a także miejsca, w których ściany stykają się z oknami i drzwiami. Pianka natryskowa może być natryskiwana do otwartych wnęk, np. w nowych konstrukcjach, strychach, przestrzeniach podziemnych i belkach stropowych. Może być również stosowana w istniejących domach, budynkach komercyjnych i stodołach ze słupami. Dopóki wnęki są otwarte i jest dostęp, można nakładać piankę natryskową.

Pianka w sprayu nigdy nie traci kształtu. W przeciwieństwie do konwencjonalnych materiałów izolacyjnych pianka natryskowa wypełnia pęknięcia i szczeliny podczas instalacji. Z czasem nie będzie się ściskał, zwisał ani nie osiadał.

Dlaczego warto stosować izolację z pianki natryskowej?

Istnieje wiele powodów, dla których warto zaktualizować izolację, ale po co wybierać izolację z pianki natryskowej? Istnieje kilka powodów, dla których izolacja pianką natryskową jest produktem premium wybieranym przez właścicieli domów, a decyzja ta jest zwykle oparta na korzyściach płynących z materiałów.

Jeśli przez cały rok masz wysokie rachunki za energię, ponieważ Twój dom nie może utrzymać stałej temperatury, pomocne może być uszczelnienie powietrzne utworzone przez piankę natryskową. To uszczelnia obudowę budynku, gdy jest używana w całym domu, więc powietrze nie może dostać się do domu, a także nie może wyciekać. Uszczelnienie domu zapobiega przeciekom powietrza, co oznacza, że ​​piec i klimatyzator nie będą działały stale. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze na miesięcznych rachunkach za energię.