Z czym wiąże się termin kriolipoliza?

Z czym wiąże się termin kriolipoliza?

6 czerwca 2021 0 By Redakcja

Kriolipoliza jest nieinwazyjną, a co najważniejsze bezbolesną metodą dla usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Technologia CoolTech firmy COCCON Medical umożliwia precyzyjny zabieg z kontrolą chłodzenia i jest jedną z najnowocześniejszych tego typu technologii na rynku. Podczas przeprowadzania zabiegu nie dochodzi do wystąpienia skutków ubocznych w rodzaju siniaków, czy nawet zaczerwienienia się skóry, a ryzyko uszkodzenia innych tkanek zostało sprowadzone do zera dzięki określonemu czasowi chłodzenia z utrzymywaną stałą temperaturą na poziomie -8°C.

Kriolipoliza zamiast odsysania tłuszczu

Kriolipoliza to zamiennik dla odsysania tłuszczu i w przeciwieństwie do standardowego, mniej inwazyjny.

Schłodzenie tkanek przeprowadzane pod kontrolą, sprawia, że zanikają komórki tłuszczowe, a także tracony jest podskórny tłuszcz. Spowodowane to jest ich rozpadem, czyli lipolizą.

Zabieg ma tę wyższość nad odsysaniem tłuszczu, że nie wymaga przeprowadzania żadnych specjalistycznych badań, a nawet przygotowania.

Specjalnie zaprojektowany aplikator zostaje przy zabiegu umieszczony w obszarze, który ma zostać pozbawiony tłuszczu. Specjalistyczny sprzęt pobiera ciepło z komórek tłuszczowych zgodnie z wybranym profilem zabiegowym, a wywołana tym różnica temperatur powoduje zanikanie komórek tłuszczowych, nie powodując uszkodzenia otaczających tych komórek tkanek. W tym procesie zamrożenie komórek powoduje, że są one stopniowo usuwane z miejsc ich powstania, a następnie wydalane z organizmu w naturalnym procesie fizjologicznym. Dodatkowym plusem metody jest to, że podczas jednej sesji zabiegowej można usuwać tkankę tłuszczową nie z jednego, ale nawet z trzech różnych otłuszczonych miejsc w ciele pacjenta.

Skuteczność zabiegu kriolipolizy

Skuteczność zabiegu kriolipolizy  to dość gwałtowne schłodzenie tkanki tłuszczowej do temperatury ok. -6°C albo -8°C, ale przede wszystkim utrzymanie komórek w takiej temperaturze przez co najmniej 60 minut. [b]CoolTech[/b] jest wyposażony w wydajne generatory ujemnych temperatur, dzięki czemu bardzo szybko osiągana jest optymalna temperatura dla przeprowadzanego [b]zabiegu kriolipolizy[/b].

Kriolipoliza CoolTech pozwala na osiągnięcie zadowalających efektów bez konieczności powtarzania zabiegów.

Efekty zabiegu kriolipolizy

Opisany zabieg kriolipolizy ma możliwość zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej o ok. 30, a nawet 40 procent, a na ostateczne rezultaty czeka się zwykle tylko kilka miesięcy. Wpływ na ostateczny sukces ma nie tylko sam zabieg, ale również zachowanie się pacjenta już po jego przeprowadzeniu. Ważne jest przejście na zdrowszą, wolną od nadmiaru tłuszczy dietę oraz zastosowanie pewnego poziomu aktywności fizycznej.

Metoda kriolipolizy jest zalecana przede wszystkim osobom aktywnym, które pomimo stosowania się do nierzadko restrykcyjnych diet i zażywania ruchu, nie są w stanie zgubić nadmiaru tłuszczu z okolic ud, bioder brzucha i pośladków, czy nawet podbródka.

Kriolipoliza sama w sobie nie jest sposobem na walkę z otyłością, ale służy do miejscowego usuwania nadmiaru tłuszczu.

Szukając sprzętu do kriolipolizy, w przypadku gabinetów medycyny estetycznej warto zapoznać się z ofertą firmy Esthetic Medical Innovation oferujących także m. in. Urządzenia do kriolipolizy.