Owijarki do palet

Owijarki do palet

16 sierpnia 2022 0 By Redakcja

Wybór odpowiedniej owijarki dotyczy na pewnym etapie rozwoju praktycznie każdego przedsiębiorstwa. Oczywiście można to robić ręcznie, lecz staje się to wówczas bardzo nieergonomiczne. Mimo, że zakup ten w wielu przypadkach może wydawać się zbędny, ze względu na wysokość ceny takiego urządzenia. Jednak biorąc pod uwagę długofalowe oszczędności jakie może nam ona przynieść na przestrzeni lat użytkowania zakup ten może nam się bardzo szybko zwrócić. W tym wpisie dowiesz się co musisz wziąć pod uwagę podczas wyboru najlepszej dla Twojej firmy owijarki do palet.

Zalety i wady owijarek do palet

Zakup owijarki do palet wiąże się z zyskaniem wielu korzyści do których zaliczyć możemy:

1) Oszczędność folii- nowoczesne systemy napinania pozwalają na mniejsze jej zużycie przy zabezpieczaniu palet

2) Szybkość foliowania- ręczne foliowanie zajmuje 2-3 razy dłużej niż w przypadku korzystania z owijarki

3) Dokładność i powtarzalność- każda paleta ofoliowana jest tak samo szczelnie jak poprzednia i następna

Profity te skutkują tym większym wzrostem wydajności firmy czym więcej palet do wysyłki będzie trzeba przygotować. Zakup takiej owijarki do palet pozwoli zaoszczędzić czas pracownika oraz jego siły, które przeznaczyć można na inne bardziej wymagające prace. Wpłynie to również na jego komfort psychiczny z braku przymusu wykonywania pracy, którą stosunkowo łatwo można wykonać maszynowo. To przełoży się pozytywnie na jego motywację i zaangażowanie. Niemniej należy podkreślić to, że owijarki do palet są dosyć drogie. Ich ceny zaczynają się od kilku, a kończą na dużych kilkudziesięciu tysiącach złotych. W związku z tym zakup ich w przypadku gdy firma wysyła do kilku palet miesięcznie, może być mało opłacalne. Jednak sytuacja się zmienia gdy firma poświęca kilka godzin dziennie wyłącznie na przygotowywanie palet do wysyłki.

Systemy owijarek do palet

Równie ważne co samo stwierdzenie opłacalności korzystania z owijarek jest wybór odpowiedniego ich mocy, nośności oraz wydajności płynącej z wykorzystania określonego systemu pakowania. Ważny jest również ich kształt. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie owijarek z podstawą o dużej nośności w kształcie litery E, która zapewni łatwość załadunku palet na nich za pomocą wózków widłowych. Najpopularniejsze urządzenia tego typu to systemy wykorzystujące głowicę z ręcznym bądź elektromagnetycznym hamulcem folii, które zapewniają umiarkowaną jakość jej naciągu. Bardziej zaawansowane systemy opierające się na działaniu silników elektrycznych z głowicami jedno i dwusilnikowymi. Dzięki nim uzyskać można najwyższą estetykę pakowanych palet, a także największe oszczędności względem użytej folii.

BHP w pracy – klika ułatwień dla Twojego biznesu