Odzież merino i ubrania z wełny merino dla konet i mężczyzn w ofercie paterns

Odzież merino i ubrania z wełny merino dla konet i mężczyzn w ofercie paterns

31 lipca 2022 0 By Redakcja

Odzież merino to trend, który w ostatnim czasie zdobywa coraz większe grono fanów oraz popularyzatorów. Ubrania z wełny merino zdecydowanie wyróżniają się na tle odzieży szytej z innych materiałów. Co sprawia, że odzież merino jest chętnie wybierana przez kobiety i mężczyzn? Co znaczy, że ubrania z wełny merino mają właściwości termoregulacyjne i z czego wynika ich termoaktywność? Dowiedz się dlaczego polski producent odzieży paterns podjął decyzję o szyciu odzieży właśnie z wełny merynosów i co materiał ten ma Ci do zaoferowania.

Odzież merino – czemu zawdzięcza swoją termoaktywność?

Odzież merino wykonywana jest z wełny pozyskiwanej z merynosa – australijskiego gatunku owiec. Właściwości termoregulacyjne wełny merynosów wynikają stąd, że zwierzęta te narażone są na bardzo wysokie amplitudy temperatury – nocą w australii mrozy mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu stopni na minusie podczas gdy w ciągu dnia prażące słońce utrzymuje stałą, w granicach średniej europejskiej, temperaturę. W związku ze zmiennymi warunkami bytowania merynosy zaadaptowały się do nich ewolucyjnie a natura wyposażyła je w wełnę, której włókna zacieśniają się kiedy na zewnątrz panują minusy i rozluźniają się podczas upałów. Wełna merino nie traci swoich właściwości w trakcie procesu produkcyjnego w związku z czym odzież merino zachowuje się podobnie na ludzkim ciele.

Odzież z wełny merino dla kobiet i mężczyzn 

Termoaktywność nie jest jednak jedyną zaletą odzieży z wełny merino. Wśród wielu innych do najważniejszych należą jeszcze następujące właściwości merino:

  • hydrofobowe – gwarantujące niepochłanianie zapachów oraz wilgoci oraz szybkie wysychanie,

  • samooczyszczające w wyniku kontaktu z tlenem,

  • a także komfort użytkowania wynikający stąd, że merino zachowuje się jak druga skóra i jest właściwie nieodczuwalna w kontakcie z ciałem.

Odzież z wełny merino występuje w różnych krojach i fasonach w związku z czym dedykowana jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Dostępna w internetowym sklepie merino wool – https://pl.paterns.com/, odzież z wełny merino wyróżnia się nie tylko tym, co wynika z naturalnych właściwości tego materiału, ale również oryginalnym wzornictwem realizowanym w oparciu o autorskie projekty jednej z założycielek paterns – Kasi Lamik.

Ubrania z wełny merino najwyższej jakości

Ubrania z wełny merino są doskonałą alternatywą dla odzieży z materiałów syntetycznych oraz innych tkanin naturalnego pochodzenia. Przewiewność, wygoda użytkowania a także łatwość w utrzymaniu ich w czystości to jedne z najważniejszych, poza oczywiście termoaktywność, zalet odzieży z wełny merino. Paterns nie tylko oferuje ubrania z wełny merino w swoim internetowym sklepie, ale ponadto zajmuje się również ich produkcją na terenie Polski, dzięki czemu zagwarantować może najwyższą jakość oferowanej przez siebie odzieży z wełny merino. Oryginalne ubrania z wełny merino oferowane przez paterns dostępne są w kolekcjach damskiej, męskiej oraz dziecięcej dzięki czemu paterns ubiera całe rodziny i pozwala wyrazić łączące Cię więzi z najbliższymi. Sprawdź jakie ubrania z wełny merino dostępne są w paterns – sklepie z merino wool

Czym powinna charakteryzować się dobra folia na tunel foliowy?