Nowy wymiar pomiaru wody – poznaj rolę ultradźwięków!

Nowy wymiar pomiaru wody – poznaj rolę ultradźwięków!

14 sierpnia 2021 0 By Redakcja

Czas by się pożegnać… Aby myśleć naprzód i przygotować się na przyszłość, czasami musimy zmienić perspektywę i pożegnać się. Dotyczy to również pomiaru wody. Ponieważ technologia szybko się zmienia, jest to idealny czas, aby pożegnać się z pomiarami mechanicznymi i powitać korzyści płynące z inteligentnych pomiarów.

Od lat naturalnym wyborem jest wodomierz mechaniczny. Ale w dzisiejszym cyfrowym świecie, w którym potrzeba komunikacji i łączności rośnie z dnia na dzień, dobra jakość już nie wystarcza.

Inteligentne pomiary to przyszłość, a korzyści jest wiele.

Miernik ultradźwiękowy nie ma ruchomych części, w przeciwieństwie do mechanicznej zawieszki. Oznacza to, że jest mniej podatny na zużycie, co zapewnia wysoką i stabilną dokładność przez cały okres eksploatacji. Oprócz umożliwienia prawidłowego rozliczania poprawia to również jakość danych.
W przeciwieństwie do licznika mechanicznego,
wodomierz ultradźwiękowy umożliwia również zdalny odczyt bez użycia jakichkolwiek dodatkowych urządzeń. Przyczynia się to nie tylko do znacznego skrócenia czasu zbierania danych. Poprawia również dystrybucję zasobów, ponieważ unikasz błędnych odczytów i działań następczych, oszczędzasz czas i pieniądze na działania o większej wartości dodanej i uzyskujesz szersze spektrum danych, z których możesz lepiej obsługiwać swoich klientów.

Wreszcie inteligentne alarmy w liczniku ultradźwiękowym umożliwiają skuteczne wykrywanie wycieków, pęknięć, przepływów wstecznych itp., a tym samym obniżają ilość wody nieprzynoszącej dochodu w sieci dystrybucyjnej i zapobiegają utracie przychodów.

Precyzja

Miernik ultradźwiękowy nie ma ruchomych części, dzięki czemu jest mniej podatny na zużycie. Oznacza to, że utrzymuje wysoką i stabilną dokładność przez cały okres użytkowania, umożliwiając w ten sposób prawidłowe rozliczanie i lepszą jakość danych.

Zdalny odczyt

Zdalny odczyt wodomierza ultradźwiękowego może skrócić czas zbierania danych z kilku tygodni do kilku godzin. Umożliwia dokładne dane, lepszą dystrybucję zasobów i lepszą obsługę klienta.

Utrata wody

Inteligentne alarmy w wodomierzu ultradźwiękowym umożliwiają skuteczne wykrywanie wycieków i zmniejszają ilość nieprzydatnej wody – ponieważ im szybciej wyciek zostanie wykryty i zatrzymany, tym mniej wody jest w jego wyniku tracone.

Jak działają wodomierze ultradźwiękowe?

Inteligentne wodomierze są oparte na najnowszej technologii ultradźwiękowej, która zapewnia najwyższą dokładność i niezawodność przez cały okres użytkowania. Zbudowane bez żadnych ruchomych części, miernik pozwala na całkowicie elastyczny montaż i oferuje ekstremalnie niskie przepływy rozruchowe, bezpieczną higienę oraz brak utraty dokładności w czasie. Działają z niesłabnącą precyzją, niezależnie od tego, czy są instalowane w zimnej okolicy, czy w upale. Chociaż korzyści są przekonujące, możesz się zastanawiać, jak faktycznie działa pomiar wody za pomocą ultradźwięków. Poszukaj więcej informacji i zdobądź tę wiedzę.

Artykuł powstał we współpracy z: https://reparo.gda.pl/