Prawo jazdy dla seniora – dlaczego warto zdecydować się na naukę?

Prawo jazdy dla seniora – dlaczego warto zdecydować się na naukę?

16 sierpnia 2021 2 By Redakcja

Nauka jazdy jest często postrzegana jako rytuał przejścia dla nastolatków – uzyskanie tymczasowego prawa jazdy w oczekiwaniu na swoje 18 urodziny i gorliwe zapisanie się na pierwszą lekcję.

Podczas gdy nastolatki i osoby w wieku 20 lat stanowią dużą część uczniów szkół nauki jazdy takich jak https://ewan.lublin.pl/ istnieje oczywiście wiele powodów, dla których wiele osób nie uczy się, gdy są młodsi, lub dlaczego zaczynają lekcje, ale potem nie kończą zdawania egzaminu na prawo jazdy przez lata.

Często słychać w szkołach nauki jazdy zapytania od ludzi, którzy nie są pewni, czy lekcje jazdy są dla nich, a odpowiedź zwykle brzmi tak! W wieku 40, 50 i więcej lat też można stać się bezpiecznymi kierowcami.

Mając to na uwadze, porozmawialiśmy z Sylwią z Lublina, która zdała z swój test przy pierwszej próbie w kwietniu 2019 roku, w wieku 52 lat. Powiedziała, że ​​zdobycie prawa jazdy tak bardzo zmieniło jej życie, że nie wiedziała, jak sobie poradziła bez samochód wcześniej.

Co skłoniło cię do nauki jazdy po pięćdziesiątce?

Zaczęłam lekcje, gdy miałem 30 lat, ale nie dogadałam się z moim instruktorem jazdy, więc zrezygnowałam. Potem spróbowałam ponownie, gdy miałam 50 lat, ale mój instruktor powiedział, że nigdy nie będę mogła prowadzić.

Jestem opiekunem dwóch osób niepełnosprawnych, więc bez samochodu musiałam ich zabierać do autobusu. Mój syn był kierowcą w domu, a kiedy opuścił dom- zmusiło mnie to do ponownego spróbowania. Skontaktowałem się z moim zdaniem dobrą szkołą jazdy i reszta to już historia.

Jak się czułaś przy rozpoczynaniu lekcji?

Na początku byłem bardzo zdenerwowana, ale powiedziano mi, że nie ma się czym martwić. Mój instruktor jazdy i ja od razu zaczęliśmy, co było świetne – był bardzo spokojny i wkrótce mnie uspokoił.
Test teoretyczny był dla mnie wyzwaniem, ale pomógł mi przez to przejść i skorzystałam z testu teoretycznego, który jest bezpłatny, gdy uczysz się z dobrą szkołą jazdy. Kiedy zrobiłam kilka lekcji, byłam naprawdę szczęśliwa, że mogłam tam chodzić co tydzień i było to coś, na co nie mogłam się doczekać.

Jak wyglądał dzień egzaminu?

Byłam bardzo zdenerwowana, ale mój instruktor po prostu kazał mi robić to, co robię na każdej lekcji. Zdałam za pierwszym razem i byłam bardzo szczęśliwa. Byłam najstarszą osobą w centrum egzaminacyjnym!

Jak jazda na własną rękę po zdaniu egzaminu w porównaniu z lekcjami?

Jadąc samotnie bez instruktora, byłam bardziej zdenerwowana niż podczas testu. Kiedy dostałam swój samochód, to znowu była jak pierwsza lekcja jazdy, a na początek jeździłam tylko na krótkie przejazdy. Ale teraz pojadę gdziekolwiek, to fantastyczne!

Tak bardzo zmieniło moje życie. Nie wiem, jak sobie radziłam bez tego. Teraz nie muszę czekać na autobus ani liczyć na podwiezienie przez znajomych. Oznacza to również możliwość wyjeżdżania każdego roku na wakacje i cudownie jest móc stąd wyjechać.

Jaką radę miałbyś dla każdego, kto rozważa rozpoczęcie lekcji, gdy jest trochę starszy?

Zrób to! Zmieni to twoje życie. Po prostu zachowaj spokój i nie martw się, co myślą sobie inni ludzie.