Naprawa klimatyzacji – to musisz wiedzieć!

Naprawa klimatyzacji – to musisz wiedzieć!

10 marca 2020 0 By Redakcja

W letnie dni najważniejszy jest w pełni funkcjonalny klimatyzator. Nie ma nic gorszego niż szukanie schronienia przed nieznośnym upałem dnia, tylko po to, by znaleźć własny dom tak samo gorący jak na zewnątrz! Aby upewnić się, że Twój system klimatyzacji działa tak skutecznie, jak to możliwe, i nie napotykasz tego problemu, rzućmy okiem na niektóre z napraw i zakazów naprawy AC.

Kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć podczas naprawy klimatyzacji

Podczas gdy filtr powietrza zatrzymuje kurz, sierść zwierząt domowych i brud w otworach wentylacyjnych, cewka parownika klimatyzatora zbiera zanieczyszczenia, które się tamże przedostają. Jednak po długim okresie pracy cewka parownika może się zatkać. Zatkana cewka:

  • zmniejsza przepływ powietrza

  • zmniejsza wydajność.

Ważne jest monitorowanie i wymiana cewki parownika co najmniej raz w roku. Ponadto należy również monitorować żebra na cewce parownika, ponieważ mogą one zostać wygięte i zablokować przepływ powietrza do urządzenia. Według danych cewki i żeberka klimatyzatora wymagają regularnej konserwacji, aby urządzenie działało skutecznie i wydajnie przez całe lata eksploatacji. Zaniedbanie niezbędnej konserwacji zapewnia stały spadek wydajności klimatyzacji, a zużycie energii stale rośnie.

Rutynowo wymieniaj lub czyść filtry powietrza.

hełm do piaskowaniaCzyszczenie i wymiana filtrów powietrza to najważniejsze zadanie konserwacyjne, jakie można wykonać, i najłatwiejszy sposób na utrzymanie wydajności klimatyzatora. Filtry powietrza zapewniają, że kurz, brud i zanieczyszczenia nie dostaną się do twojego systemu klimatyzacji i nie będą się poruszać w całym domu.

Jeśli jednak nie jest zaznaczone, filtr powietrza może się zatkać, blokując w ten sposób normalny przepływ powietrza. Zablokowany filtr może obniżyć wydajność systemu, ponieważ klimatyzator musi pracować ciężej, aby działać prawidłowo. Według danych wymiana zatkanego filtra może zmniejszyć zużycie energii przez system o 5% do 15%. Co więcej, istnieje większe prawdopodobieństwo, że system zostanie przepracowany i pęknie, jeśli filtr zostanie zatkany. Filtr powietrza wymaga bardziej starannej uwagi, jeśli system zawsze działa lub jeśli w domu są zwierzęta domowe, ponieważ futro zwierząt może być główną przyczyną zatykania się.

Nie próbuj samodzielnie przeprowadzać skomplikowanych napraw ani konserwacji.

Niektóre rutynowe zadania naprawy prądu zmiennego, takie jak sprawdzenie filtra i cewki, można wykonać samodzielnie. Jednak większość innych przeglądów klimatyzacji jest skomplikowana i zawsze powinna być wykonywana przez licencjonowanego i kompetentnego technika. Zadania takie jak regulacja poziomu czynnika chłodniczego i okablowania elektrycznego, naprawa silnika, czyszczenie kanału powietrznego lub naprawa nieszczelności powinny być zawsze wykonywane przez profesjonalistę. Próba wykonania tych zadań może spowodować dalsze uszkodzenie systemu, a także może być niebezpieczne. Więcej na temat klimatyzacji dowiesz się tutaj: https://wroclaw-klimatyzacja.pl/ – sprawdź koniecznie!