Opakowania na żywność z wosku pszczelego: poznaj fakty

Opakowania na żywność z wosku pszczelego: poznaj fakty

10 marca 2020 1 By Redakcja

Oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o opakowaniach z wosku pszczelego, znanych powszechnie jako woskowijki.

Są plastyczne. Możesz uformować je tak, aby pasowały do ​​szklanej miski lub pojemnika, lub owinąć je jak opakowanie. Woskowijki przylegają, więc nie rozpakują się w szafce ani lodówce.

Z czasem rozwijają „charakter”. Spodziewaj się zagnieceń, strzępień i plam. Podobnie jak zabytkowe meble lub stare dżinsy, te niedoskonałości stają się częścią ich uroku.

Są łatwe do czyszczenia. Po prostu umyj je w zimnej wodzie z mydłem (najlepiej przyjaznym dla środowiska, delikatne z niską zawartością alkoholu).

Nie są one żaroodporne, dlatego nie można ich myć w zmywarce ani używać na płycie kuchennej. Gorące potrawy należy schłodzić przed przechowaniem w opakowaniach z wosku pszczelego. Trwają około roku, a następnie są kompostowalne.

W razie wątpliwości należy je stosować ze szklaną miską lub pojemnikiem. Niektóre produkty są nieodpowiednie do zawinięcia we woskowijki. Żywność zawierająca niektóre enzymy, takie jak ananas, może uszkodzić tego rodzaju opakowanie. Nie radzimy też dawać do nich surowego mięsa. Surowe mięso lub drób nie powinny mieć kontaktu z opakowaniami z wosku pszczelego.

Czy możesz tworzyć własne opakowania z wosku pszczelego?

poliplex.com.plWszystkie te informacje nasuwają pytanie: „Czy możesz stworzyć własne?” Tak, jeśli masz czas i skłonności do tworzenia pracochłonnych produktów. Wiele instrukcji jest dostępnych online, ale większość z nich nie zawiera informacji o oleju jojoba i żywicy drzewnej, więc nie skorzystasz z zalet konserwujących tych składników. Ponadto produkcja owinięć wymaga nieco finezji, wielu prób i błędów, aby uzyskać odpowiedni stosunek wosku pszczelego do materiału.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zrobić własny, czy kupić już gotowe woskowijki – tak czy inaczej decydując się na nie – zrobisz kolejny krok do zmniejszenia ilości odpadów z gospodarstw domowych. A to jest wspaniałe!

Przestań marnować tyle jedzenia!

Woskowijki jako opakowania do żywności wielokrotnego użytku z wosku pszczelego są idealną alternatywą dla plastikowych opakowań do utrzymywania świeżości żywności bez szkody dla środowiska. Po prostu owiń każdy arkusz wokół jedzenia lub naczynia i pozwól, aby ciepło rąk wykonało całą pracę – owijka przylgnie do miski. Każda woskowijka ze sprawdzonego źródła wykonana jest w 100% z bawełny, organicznego wosku pszczelego, organicznego oleju jojoba i żywicy drzewnej. Można je myć ręcznie i są przyjazne dla środowiska – w końcu tak jak wspomniano wyżej – takie opakowanie nadaje się do kompostowania!

Wybierz też wielkość woskowijki, która podoba Ci się najbardziej. 1 małe opakowanie jest idealne na cytryny, przekąski i inne małe produkty, średnie woskowijki to świetny rozmiar, jeśli szukasz czegoś odpowiedniego do zawinięcia kanapki, natomiast największa woskowijka pomoże Ci przykryć resztki np. z obiadu, aby zachować ich świeżość jak najdłużej i nie marnować jedzenia już więcej!