Naczepy wywrotki – tym Polska firma podbija zagraniczne rynki!

Naczepy wywrotki – tym Polska firma podbija zagraniczne rynki!

8 grudnia 2020 0 By Redakcja

Wielton S.A. utrzymuje od kilku lat pozycję lidera w sprzedaży wywrotek w Polsce. Ze swoją ofertą trafia do odbiorców działających we wszystkich głównych segmentach rynku transportowego: budowlanego, rolniczego i komunalnego. Specyficzne wymagania związane z rodzajem transportowanych materiałów, intensywnością czy warunkami użytkowania, powodują, że spełnienie wymagań klientów wiąże się z koniecznością ciągłego rozwoju produktów i poszerzania całej oferty.

Co charakteryzuje naczepy wywrotki marki Wielton

Naczepy wywrotki marki Wielton cieszą się dużym zainteresowaniem, nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie i na świecie. Cechy wyróżniające wywrotki Wieltonu to niska masa własne przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości i trwałości konstrukcji. Cenione jest również stosowanie niezawodnych komponentów i podzespołów dostarczanych przez renomowanych producentów. Odpowiadając na potrzeby klientów, Wielton stale poszerza swoją ofertę o nowe produkty wyposażone w nowoczesne rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo i łatwość obsługi. Produkty Wieltonu są również dostosowywane do indywidulanych potrzeb klientów poprzez wiele możliwości konfiguracji pojazdów oraz spersonalizowane rozwiązania wyposażenia.

Wysoka jakość materiałów, szeroka oferta oraz rozbudowana personalizacja produktów umożliwia Wieltonowi dotarcie do dużego grona klientów i zapewnia pełne zaspokojenie ich potrzeb. Misją wieluńskiego producenta jest tworzenie i dostarczanie najlepszych rozwiązań transportowych dla biznesu.

Rodzaje oferowanych naczep od Wieltonu

Wielton posiada w swojej ofercie zarówno wywrotki aluminiowe, jak i stalowe do bardziej wymagających ładunków. Wywrotki ze stalową skrzynią ładunkową są głównie wykorzystywane do transportu w sektorze budowlanym. Przykładem tego typu pojazdu w ofercie Wieltonu jest wywrotka Strong Master charakteryzująca się mocną i wytrzymałą konstrukcją o zoptymalizowanej masie. Produkt spełnia wymagania klientów związane z wydłużoną żywotnością pojazdu w trudnych i intensywnych warunkach użytkowania. Naczepa gwarantuje niezawodność podczas pracy w wymagającym terenie, w trakcie przejazdów na krótkich odcinkach oraz częstych operacji załadunku i rozładunku. Wykorzystywana jest głównie do transportu: materiałów sypkich, kruszyw, ziemi, asfaltu, gruzu, czy kamieni.

Kolejnym produktem marki Wielton ze stalową skrzynią jest wywrotka Scrap Master. To pojazd o dużej objętości, aż 55 m3, opracowany z myślą o transporcie materiałów komunalnych i w trudnych warunkach pracy. Naczepa Scrap Master została zaprojektowana, aby spełnić wysokie wymagania, jakie stawia przed nią transport złomu metalowego. Wysoka pojemność skrzyni ładunkowej zapewnia maksymalną ładowność podczas transportu materiału o nieregularnym kształcie. Natomiast zastosowanie w konstrukcji naczepy stali trundościeralnej HARDOX HB450, gwarantuje wydłużoną trwałość i odporność na działanie ładunków o wysokiej abrazyjności. Scrap Master charakteryzuje się solidną i wytrzymałą konstrukcją, którą uzyskano zachowując jednocześnie niską masę własną pojazdu, rozpoczynającą się już od 7900 kg.

Wielton, poza szerokim portfolio wywrotek stalowych do transportu drogowego, oferuje także rozbudowaną gamę wywrotek aluminiowych: uniwersalną wywrotkę kwadratową Weight Master przeznaczoną do przewozu sypkich materiałów budowlanych i asfaltu, wywrotkę Bulk Master wykorzystywaną głównie w segmencie rolniczym oraz wywrotki z rodziny Strong Master typu HP Konisch o stożkowym kształcie skrzyni.

Wywrotki Weight Master

Wywrotka Weight Master z aluminiową skrzynią ładunkową znajduje zastosowanie zarówno w transporcie materiałów budowlanych, jak i ładunków paletowych oraz worków typu big-bag. Pomimo niskiej masy własnej, od 4750 kg, pojazd charakteryzuje się dużą wytrzymałością i niezawodnością podczas transportu. W zależności od warunków użytkowania pojazdu, dostępne są do wyboru dwie wersje ramy – jedna w wykonaniu standardowym (SL) oraz druga wzmocniona (HD), przeznaczona do zastosowania w trudniejszych warunkach. Obydwie ramy zostały wykonane z wysokogatunkowej stali S700. Wywrotki z serii Weight Master stanowią alternatywę dla cięższych skrzyń stalowych szczególnie tam, gdzie znaczenie ma każdy kilogram ładunku. Wywrotka Weight Master to uniwersalny produkt posiadający szerokie spektrum konfiguracji i możliwości dostosowania do indywidualnych wymagań klientów. Niska masa własna gwarantuje maksymalną ładowność oraz wysoką efektywność i ergonomię podczas transportu. Weight Master może również znaleźć zastosowanie w segmencie rolniczym. Do transportu materiałów o małej gęstości nasypowej, takich jak płody rolne, nawozy czy biomasa, marka Wielton oferuje wywrotki Weight Master o zwiększonej pojemności, nawet do 64 m3.

Wywrotka Bulk Master

Pozostając w sektorze agro, rodzina wywrotek aluminiowych Bulk Master to naczepy stworzone do transportu objętościowego i przewozu produktów rolnych. Konstrukcja naczepy pozwala również na transport ładunków paletowych i załadunek aż do 26 palet. Użytkownicy korzystający z tego rozwiązania zyskują dodatkową przestrzeń logistyczną, w porównaniu z tradycyjną naczepą. Z kolei zastosowanie obniżonej ramy typu gęsia szyja, wykonanej ze wysokogatunkowej stalowej S700, gwarantuje obniżenie środka ciężkości naczepy, a w efekcie większą stabilność podczas jazdy i wywrotu. Stal S700 jest dostarczana przez jednego z największych producentów szwedzkiej stali i sygnowana certyfikatem My Inner STRENX®. Materiał ten spełnia najwyższe normy produkcyjne i charakteryzuje się zwiększona wytrzymałością oraz wysoką kontrolą jakości produkcji.

Wyróżnikiem Bulk Master jest także zredukowana wysokość całkowita pojazdu w porównaniu do naczepy o takiej samej kubaturze na ramie prostej. W konsekwencji produkt posiada niższy próg załadunkowy podłogi oraz górnej belki. Takie rozwiązanie powoduje łatwiejszy załadunek koparko-ładowarką, sprawniejszy przejazd przez bramy hal, magazynów czy stacji załadunkowych systemów silosowych. Natomiast długość zwisu tylnego wywrotki pozwala na sprawny wysyp zboża do koszy przyjęciowych i wynosi aż 1865mm. Model Bulk Master dostępny jest w wersji z klapo-drzwiami, klapą prostą lub drzwiami lekkimi z funkcją bezpiecznego otwarcia drzwi (podczas otwierania drzwi kierowca stoi z boku naczepy, a nie bezpośrednio za nią), stanowiącą nową opcję w ofercie naczep wywrotek Wielton. Przy rozstawie ramy równym 7700 mm wysokość zewnętrzna wywrotki o objętości 45 m3 to tylko 3050 mm przy wadze wynoszącej 5850 kg. Natomiast dla największej dostępnej kubatury z rodziny Bulk Master, czyli 67 m3, wysokość zewnętrzna pojazdu wynosi 3800 mm z wagą 6315 kg.

Wywrotka Stron Master

Wywrotka Strong Master marki Wielton występuje również z aluminiową skrzynią ładunkową. Model charakteryzuje się mocną i wytrzymałą konstrukcją o zoptymalizowanej masie od 4685kg. Efekt ten uzyskano dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów i jednocześnie lekkich, aluminiowych komponentów. Strong Master Half-Pipe o nietypowym stożkowym kształcie typu Konisch została wykonana z wysokogatunkowego aluminium o podwyższonej ścieralności ENDUR-AL HB114. Skrzynia ładunkowa wywrotki jest dostępna w kubaturach 24 – 43 m3 i posiada charakterystyczny, stożkowy kształt. Szersza ku końcowi skrzynia ułatwia zsuwanie się towaru i zapewnia większą stabilność podczas wywrotu. Naczepa przeznaczona jest głównie do przewozu materiałów sypkich, drobnych kruszyw, asfaltu, biomasy, a także materiałów opałowych oraz produktów rolnych.

W zależności od potrzeb klientów, Wielton oferuje trzy długości ramy naczepy, co przekłada się na zróżnicowaną wysokość zewnętrzną, a także dwa wykonania – standardową (SL) oraz wzmocnioną (HD), przeznaczoną do zastosowania w trudniejszych warunkach. Dodatkowo wśród dostępnych opcji tylnego zamknięcia, znajdziemy oprócz klapy do czoła i klapo-drzwi, również klapę hydrauliczną oraz opcję dachów przesuwnych tył-przód producentów Marcolin i Cramaro.

Wywrotki marki Wielton od lat spełniają wymagania najbardziej wymagających klientów działających w różnych gałęziach przemysłu. Stosowanie sprawdzonych rozwiązań oraz ciągłe dążenie do poprawy jakości i funkcjonalności pojazdów wieluńskiego producenta, sprawiają, że są one niezawodnym partnerem w biznesie.