Bezpieczeństwo naszych danych w telefonie kontra naprawa w serwisie. Czy mamy się czego obawiać?

Bezpieczeństwo naszych danych w telefonie kontra naprawa w serwisie. Czy mamy się czego obawiać?

9 grudnia 2020 0 By Anna Szafrańska

Naprawa telefonów komórkowych to coś, co prędzej czy później czeka każdego użytkownika smartfonów. Nowoczesne telefony, choć mają niewątpliwie sporo plusów, są także dosyć awaryjne. Często pojawiają się problemy z ich użytkowaniem – zarówno ze strony systemu, jak i kwestii technicznych. Zanim zdecydujemy się na oddanie telefonu do serwisu, warto spędzić nieco czasu na tym, by znaleźć dobry i sprawdzony punkt, który działa na najwyższym poziomie.

Osoby, które oddają telefony do serwisów, często obawiają się, że ich dane nie są bezpieczne lub mogą zostać utracone. W rzeczywistości jednak wszystkie serwisy telefonów musza działać w przepisach obowiązującego prawa. A więc dochowują wszelkich starań, aby dane były właściwie zabezpieczone, niedostępne dla osób trzecich. Nie trzeba się więc obawiać, że dane z telefonu wyciekną i zostaną wykorzystane do niewłaściwych celów. Oczywiście, pod warunkiem, że wybierzemy dobry, profesjonalny i renomowany serwis, który cieszy się dużą popularnością i pozytywnymi opiniami wśród klientów.

Renomowane serwisy gwarancyjne

Jeśli nasz telefon jest jeszcze na gwarancji, wszystkie naprawy można zrealizować w ramach usługi naprawy gwarancyjnej. Wtedy też można mieć pewność, że mamy do czynienia z solidnym i sprawdzonym serwisem, który na pewno zadba o bezpieczeństwo naszych danych. Niestety, gwarancja często nie obejmuje wielu usterek i problemów wynikających z niewłaściwego użytkowania. Jeśli więc telefon jest pęknięty, bo upadł nam na ziemię lub zalany wodą, bo kąpaliśmy się ze smartfonem w ręku, raczej na pewno żaden serwis nie wykona naprawy w ramach prac gwarancyjnych. Nieuwaga będzie więc nas sporo kosztować. Mając tego świadomość, dobrze jest obchodzić się z naszymi telefonami ostrożnie i unikać sytuacji, w których mogłyby ulec zniszczeniu.

Utracone dane do odzyskania

Wielu klientów, którzy oddają telefony do serwisów, często boryka się z odwrotnym problemem. Nie boją się o bezpieczeństwo swoich danych, tylko chcą je odzyskać. Często system w telefonie pada, a wraz z nim tracimy dostęp do wszystkich swoich danych i materiałów zgromadzonych w pamięci telefonu. Odzyskanie tych danych często jest o wiele ważniejsze niż odzyskanie samej możliwości korzystania z telefonu. Dlatego też warto w takiej sytuacji szukać serwisów, które specjalizują się w odzyskiwaniu danych, mają do tego odpowiedni sprzęt, oprogramowanie, a także fachowców, którzy są w stanie poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi przypadkami. Dobry serwis apple Wrocław czy serwis innych telefonów to dla klientów gwarancja, że uda się naprawić wszystko szybko i bez zbędnych opóźnień. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że niektóre naprawy, a szczególnie odzyskiwanie danych, mogą być bardzo kosztowne. Musimy więc liczyć się ze sporym wydatkiem, jeśli chcemy odzyskać to, co straciliśmy.

Polecamy:
Wymiana baterii w iPhone XS – kiedy jest to konieczne?
Jak Naprawić Dotyk w Telefonie? Praktyczne Porady