Mieszkanie w Rumi, czy warto inwestować?

Mieszkanie w Rumi, czy warto inwestować?

19 lipca 2020 1 By Redakcja

Pomorze polskie jest pełne wyjątkowe miejsce, a Rumia jest jednym z nich. Jeśli planujesz wyruszyć w tę stronę być może zastanawiasz się, czy właśnie ta miejscowość powinna być miejscem, w którym osiądziesz na stałe i znajdziesz wymarzone mieszkanie – zapraszamy do lektury tego artykułu, gdzie spróbujemy się nieco wgłębić w temat.

Rumia – miasto pomysłowe i naturalne

Rumia jest miastem reklamującym, że jest naturalnie pomysłowa i okazuje się, że ma zadatki na to, by właśnie tak było. Pięknych, naturalnych zasobów tutaj nie brakuje, a swoją pomysłowość miasto wprowadza w rozwój i różnorakie gałęzie – aby zachęcić do przyjazdu nie tylko turystów, ale też i przyszłych mieszkańców. Dlatego, jeśli oferta nowych mieszkań w Rumi jest czymś, co naprawdę Cię interesuje powinieneś znać o tym mieście kilka istotnych faktów:

– Fabryka Kotłów FAKO SA w Janowie, czy też Fabryka Urządzeń Okrętowych „Rumia” w Zagórzu (wchodzi w skład grupy Stoczni Remontowej w Gdańsku) – to jedne z najważniejszych zakładów przemysłowych na terenie Rumii.

-Zakłady Mięsne „Kummer” w Rumi oraz Palarnia Kawy „Darboven Poland” w Janowie – ro jedne z ważniejszych zakładów spożywczych na terenie Rumii.

Komunikacja na terenie tego miasta, jak i miejscowości ościennych działa bardzo sprawnie i wciąż jest rozwijana, co będzie mieć dla Ciebie duże znaczenie, jeśli rozważasz inwestycję w nieruchomości mieszkaniowe w tych okolicach. Warto też wiedzieć, że w miejscowości Rumia nie brakuje dobrej jakości szkół, dlatego jeśli zamierzasz przeprowadzić się tutaj z całą rodziną – to też bardzo istotny czynnik do rozważenia. Ogólnie mówiąc Rumia jest niezwykle gościnnym miejscem do stworzenia sobie wspaniałych warunków do mieszkania i ułożenia sobie wspaniałego życia. Zerknijmy teraz na sam rynek nieruchomości, jak maluje się w tej okolicy.

Rumia – co słychać na rynku nieruchomości w tym mieście?

Mimo iż nie jest to miasto o tak dużym ruchu na rynku nieruchomości, jak w pobliskim Trójmieście – pewne jest, że mieszkania tutaj zlokalizowane cieszą się popularnością, w związku z tym nie brakuje coraz to nowych inwestycji na rynku pierwotnym. Bardzo duży boom miał miejsce kilka lat temu, bo w 2016 roku – kiedy bardzo wielka liczna (ponad 300) mieszkań na terenie Rumi została oddana do użytku.

Można zauważyć różne tendencje, jeśli chodzi o popularność różnych form nieruchomości, jak też cenniki są zmienne. Niemniej jednak to, co pozostaje niezmienne to fakt, że inwestowanie w rynek nieruchomości, a przede wszystkim jeśli chodzi o osiedla zamknięte tzw „bezczynszowe” naprawdę się opłaca. Tym samym, że na mieszkańców czeka tam całe mnóstwo udogodnień. Ma to duży związek z jedną z najważniejszych branży w Rumi, a mianowicie całym zapleczem turystycznym, który wpływa na to, że mieszkania w tym mieście są nie tylko chętnie kupowane i sprzedawane, ale także rynek najmu mieszkań też ma się bardzo dobrze i odnotowuje każdego roku wzrost popularności. Zdaje się więc, że wszystko wskazuje na słuszność takiej inwestycji.