Marzysz o karierze modelki? Zadbaj o zdrowie swojego ciała!

Marzysz o karierze modelki? Zadbaj o zdrowie swojego ciała!

19 lipca 2020 1 By Redakcja

Bardzo ważne jest, aby modelka dbała o swoje zdrowie. Pracuje w bardzo wymagającym fizycznie zawodzie, a to, co sobą reprezentuje, oprócz uroku i charyzmy, jest w rzeczywistości właśnie posiadaną sylwetką. Kiedy spożywa się zdrową, dobrze zbilansowaną dietę i regularnie ćwiczy – ciała osiągają maksymalny potencjał. Dobrym rozwiązaniem jest również konsultacja w Poradni dietetycznej www.zomerska.pl gdzie dietetyk ułoży indywidualny jadłospis i  ustali właściwą kaloryczność posiłków.

Wszystkie modelki muszą być bardzo świadome tego, co jedzą. Najlepiej rozważyć to, by spożywać jak najwięcej nieprzetworzonej, surowej żywności i postawić na zastąpienie tłuszczu zwierzęcego innymi formami białka, takimi jak produkty na bazie soi i ziarna takie jak komosa ryżowa. Spożywanie soków jest również niesamowite, ponieważ dostarcza składniki odżywcze z owoców i warzyw bezpośrednio do żołądka, dzięki czemu mogą być z łatwością wchłonięte przez organizm.

Jedzenie to energia, którą zasila się własne ciało. Kiedy dostarcza się do organizmu najlepsze rodzaje żywności, nasze ciała będą naturalnie reagować pozytywnie. Skóra staje się promienna, włosy lśnią, toksyny są łatwiej usuwane z naszych systemów i zyskuje się o wiele więcej energii!

Poza korzyściami fizycznymi zdrowe odżywianie i regularne ćwiczenia poprawiają nastrój. Pomyśl o tym – w kontekście tego kiedy miałaś silny ból brzucha i o tym, jak może cię to drażnić. Kiedy te dolegliwości już nie istnieją, pojawia się od razu miejsce na to, by naprawdę dobrze się czuć.

To wpływa na twoją karierę!

Najtrudniejszą częścią modelowania jest rezerwowanie pracy. Kiedy chodzi się na castingi i pokazy, trzeba zaprezentować się w najlepszy możliwy sposób. Klient chce zobaczyć najlepszą wersję Ciebie. Nie ma nic lepszego niż kiedy po wizycie u klienta, obejrzeniu portfolio słyszy się „To świetne portfolio i masz świetną skórę”!

Klient chce się upewnić, że skóra ma naturalny blask, czego nie może dodać Photoshop. Chcą również upewnić się, że nie będą musieli płacić edytorowi zdjęć za godziny spędzone na retuszowaniu skóry. Z promienną twarzą i promienną osobowością każda modelka ma większą szansę na to, by dostać wymarzoną pracę! W tym momencie musisz po prostu zadbać o swój schemat, aby po przybyciu na casting mógł pokazać się z jak najlepszej strony.

W branży mody panuje piętno, że modelki nie jedzą. Wiele modelek uważa, że ​​muszą dosłownie zagłodzić się, aby osiągnąć sylwetkę, szczególnie gdy zaczynają swoją karierę. Jesteśmy tym, kim jesteśmy i musimy szanować ciała, które zostały nam dane. Na przykład trzeba być świadomym tego, że nigdy nie będzie się miało rozmiaru zero – ani podwójnego zera. Takiego rozmiaru nie ma w składzie genetycznym większości osób. Trzeba nauczyć się to szanować i zaspokajać specyficzne potrzeby własnego ciała.

Zdrowe odżywianie i utrzymywanie dobrego schematu ćwiczeń poprawi każdej modelce kondycję. Pomaga utrzymać szczupły wygląd fizyczny, tak jak może to osiągnąć każdy stonowany, zdrowy młody człowiek bez konieczności stosowania drastycznych środków (które mogą faktycznie zaszkodzić ciału), co pozwala pozostać szczupłym. Zadaniem modelki jest pozostawanie szczupłym, ale można to zrobić w zdrowy sposób.