Kolorowanki dla dorosłych – proste hobby dla wytrwałych

Kolorowanki dla dorosłych – proste hobby dla wytrwałych

6 listopada 2021 0 By Anna Szafrańska

Malowanie i kolorowanie to przyjemność nie tylko dla dzieci. Już od dawna na rynku dostępne są zestawy do kolorowania dla dorosłych, które są świetnym sposobem na odstresowanie i zrelaksowanie. Jeśli zwykłe kolorowanki nie wystarczają, można zdecydować się na malowanie po numerach czy tworzenie mozaiki z diamencików. Jedna i druga propozycja to rozwiązanie dla osób, które są cierpliwe, wytrwałe i nie poddają się, gdy szybko nie widza efektów. Bo na efekty zwykle trzeba nieco poczekać.

Kolorowanki dla dorosłych, takie jak malowanie po numerach czy diamentowa mozaika są wybierane bardzo chętnie przez osoby, które szukają dla siebie ciekawej formy spędzania czasu w chłodne, zimowe wieczory, deszczowe dni, a także w popołudnia po pracy, gdy szukają czegoś relaksującego i odprężającego. Gdy jesteśmy zmęczeni po całym dniu, nie zawsze mamy ochotę na zaawansowaną intelektualnie aktywność, jak czytanie książek czy oglądanie trudnego kina. Malowanie po numerach pozwala na skupienie się na prostej czynności, jaka jest zamalowywanie kolejnych pól, a co za tym idzie – na wyciszenie i zajęcie się konkretnym działaniem. Dzięki malowaniu po numerach można znaleźć nowy sposób odstresowania, który będzie działał za każdym razem, gdy sięgniemy po zestaw do malowania.

Jak wyglądają kolorowanki dla dorosłych?

Zestawy do malowania po numerach są w pewnym stopniu gotowe, gdyż w części zadrukowane. Cały obraz jest podzielony na białe, ponumerowane pola, które trzeba pomalować. Nie ma z tym problemu, gdyż każdy numer odpowiada konkretnemu kolorowi farby na palecie barw. Można więc szybko odnaleźć konkretne kolory i zabrać się za malowanie. Zestawy do malowania po numerach są dostępne z farbami i pędzlami, nie trzeba więc niczego dokupywać oddzielnie. Ciekawa propozycją mogą być również mozaiki do wyklejania diamencikami. Korzysta się z nich na zasadzie dosyć zbliżonej do malowania po numerach – z tą różnicą, że nie malujemy, a wolne, ponumerowane pola wyklejamy maleńkimi koralikami o odpowiednich kolorach. Stworzenie obrazu z koralików jest dużo bardziej czasochłonne niż malowanie po numerach. Efekt końcowy jednak robi naprawdę niesamowite wrażenie.

Sprawdź, ile frajdy daje malowanie

Jeśli do tej pory z kolorowankami miałeś styczność jedynie w czasie wczesnego dzieciństwa Twoich dzieci, czas to zmienić. Kolorowanie, wyklejanie i inne prace plastyczne są dobrym pomysłem dla osób w każdym wieku. Można w ten sposób tworzyć efektowne dzieła sztuki, zająć czymś ręce w sytuacji, gdy jesteśmy wzbudzeni czy zestresowani, a także ćwiczyć cierpliwość, dokładność i sumienność. Każdy obraz do pomalowania czy wyklejenia może stać się piękną dekoracją do wnętrza. Jeśli szukasz czegoś oryginalnego na ścianę w salonie czy sypialni, znajdź zestaw do malowania po numerach czy inną kolorowankę dla dorosłych i zrób sobie dekorację całkowicie samodzielnie.