Klimatyzacja do domu – jak podjąć świadomą decyzję?

Klimatyzacja do domu – jak podjąć świadomą decyzję?

17 stycznia 2021 1 By Redakcja

Letnie temperatury coraz bliżej – zatem nadszedł czas, aby znaleźć chłód i wygodę od upału i wilgoci, które będą już wkrótce codziennością. Wygodną opcją do rozważenia jest przenośny klimatyzator. W przeciwieństwie do stacjonarnych jednostek okiennych, modele przenośne:

• są mobilne,
• kompaktowe,
• nie wymagają trwałej instalacji.

Zrozumienie, jak działa klimatyzacja oraz w jaki sposób przenośne urządzenie wpływa na Twój komfort i budżet, pomoże Ci w podjęciu świadomej decyzji o wyborze, który model najlepiej zapewni wydajność chłodzenia wymaganą dla danego obszaru w Twoim domu lub biurze.

Jak działa przenośny klimatyzator?

W przeciwieństwie do centralnej jednostki klimatyzacyjnej lub klimatyzatora okiennego, w których główne części mechaniczne znajdują się na zewnątrz, a ciepło wytwarzane przez jednostkę jest również na zewnątrz, w przypadku jednostki przenośnej wszystko, co sprawia, że działa, znajduje się w tym samym pomieszczeniu, które wymaga chłodzenia. W celu schłodzenia obszaru taka klimatyzacja Wrocław działa poprzez fakt, iż urządzenie przenośne wykorzystuje powietrze w pomieszczeniu, przepuszcza je przez skraplacz urządzenia i wypuszcza gorące powietrze przez wąż odpowietrzający na zewnątrz. Aby uzyskać optymalne wyniki, rozważ marki o wysokiej klasie efektywności energetycznej. Mając pod ręką informacje, rozważ tych kilka faktów, kupując niedrogi przenośny klimatyzator.

Zamac - zakład materiałów ceramicznych

Mobilność

Ta jedna zaleta sprawia, że użycie przenośnego klimatyzatora jest atrakcyjną opcją w porównaniu z jednostką ścienną. Przenośne są wyposażone w solidne kółka, które umożliwiają transportowanie urządzenia z pokoju do pokoju. Jednostki poruszają się stosunkowo łatwo po winylu, płytkach ceramicznych, drewnie twardym i podłogach laminowanych. Grube dywany i progi mogą stanowić wyzwanie. Zestaw otworów wentylacyjnych dołączony do klimatyzatora można również łatwo wyjąć i przenieść. Alternatywą dla każdorazowego przesuwania nawiewnika jest zakup dodatkowych zestawów do pomieszczeń, w których klimatyzator będzie używany.

Rozwiązanie przyjazne dla budżetu

Ceny wahają się, ale w wielu przypadkach przenośny klimatyzator jest używany jako uzupełnienie centralnej jednostki klimatyzacyjnej. Może być również używany do chłodzenia tylko określonego pomieszczenia lub obszaru, zamiast chłodzenia całego domu. W takich przypadkach przenośne rozwiązania są uważane za naprawdę opłacalne.

Dodatkowe funkcje

Dostępnych jest wiele marek przenośnych klimatyzatorów i ogólnie każdy ma podstawowe opcje manualne z przodu jednostki, umożliwiające sterowanie wszystkimi funkcjami. Urządzenia przenośne zwykle zawierają panel dotykowy lub pilota do ustawiania temperatury, wybierania trybu chłodzenia, ogrzewania lub wentylatora, otwierania i zamykania otworów wentylacyjnych żaluzji, regulowania ustawień wysokiej lub niskiej temperatury i mogą zawierać wbudowany zegar do włączania lub wyłączania urządzenia.

Opcje

Urządzenia przenośne są dostępne jako klimatyzatory z funkcją nawilżania. Niektóre mogą obejmować oczyszczacz powietrza, a inne marki mogą być wyposażone w funkcję ogrzewania, która przekształca urządzenie do użytku w chłodniejszych miesiącach.