Jak zostać testerem kosmetyków?

Jak zostać testerem kosmetyków?

27 czerwca 2022 0 By Anna Szafrańska

Chcesz mieć dostęp do kosmetycznych nowości? Sprawdzać na sobie różnego rodzaju kosmetyki o przeróżnym działaniu? A może zależy Tobie na bezpłatnym powiększeniu zawartości domowej kosmetyczki? Doskonałym pomysłem może być testowanie kosmetyków – połączenie pracy i prawdziwej przyjemności.

Praca jako tester kosmetyków cieszy się sporą popularnością szczególnie wśród osób młodych, które chcą sobie dorobić do pensji lub zacząć zarabiać pierwsze pieniądze. Testowanie nie jest skomplikowane, nie wymaga posiadania żadnych dodatkowych kwalifikacji czy doświadczenia. Najważniejsze są chęci do tego rodzaju pracy, a także systematyczność – konieczne jest bowiem regularne stosowanie kosmetyków, gdyż tylko wtedy można ocenić efekty ich działania. Jeśli ktoś stosować będzie testowane kosmetyki raz w tygodniu, raczej trudno się spodziewać, że pojawią się jakiekolwiek efekty.

Gdzie szukać pracy jako tester?

Testowanie kosmetyków to zajęcie, które można rozpocząć praktycznie z dnia na dzień. W sieci można znaleźć sporo stron ogłoszeniowych, na których bez problemu da się wyszukać także anonse dotyczące testowania kosmetyków. Sporo jest również stron dotyczących zarabiania online, gdzie również można znaleźć ciekawe akcje testowania produktów. Później wystarczy zgłosić swoją chęć uczestnictwa i czekać na odpowiedź ze strony firmy, która poszukuje kandydatów do testów. W przypadku kosmetyków trzeba jednak spełniać pewne kryteria. Jeśli do testowania jest krem do opalania z wysokim filtrem, do testów poszukiwane są osoby o jasnej karnacji, które faktycznie mają latem problem z oparzeniami słonecznymi. Jeśli sprawdzane są kosmetyki do skóry suchej czy alergicznej, właśnie osoby z taką skórą będą najchętniej wybierane przez producenta. Trudno się spodziewać, by kosmetyki o określonym składzie i przeznaczeniu testowały osoby, których skóra ma zupełnie odmienne potrzeby.

Ile można zarobić na testowaniu kosmetyków?

Testowanie kosmetyków może być mniej lub bardziej opłacalne w zależności od tego, ile mamy czasu na tego rodzaju działanie, a także czy mamy jakieś zaplecze w sieci, gdzie możemy ewentualnie przekazywać efekty naszych testów. Zwykle osoby testujące mają do wypełnienia ankietę lub napisanie recenzji. I za to maja płacone. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku osób, które mają swoje strony internetowe, blogi, kanały w mediach społecznościowych i w innych miejscach sieci. Jeśli mają spore zasięgi, mogą podpisać bardzo ciekawe i korzystne umowy z producentami kosmetyków. Dostają wtedy nie tylko kosmetyki do testów, ale również sporo produktów do rozdawania swoim fanom. Oczywiście, otrzymują również wynagrodzenie za działania promocyjne – tym wyższe, im większa jest grupa, do której ma szansę dotrzeć informacja o produkcie. W poszukiwaniu większej ilości informacji na temat testowania kosmetyków i nie tylko, warto zajrzeć na https://pomocnikodchudzania.pl/testowanie-kosmetykow-i-innych-produktow/.

Glosscosmetics