Jak zorganizować pro-ekologiczne przyjęcie urodzinowe dla swojego dziecka?

Jak zorganizować pro-ekologiczne przyjęcie urodzinowe dla swojego dziecka?

26 lutego 2020 0 By Redakcja

Organizowanie ekologicznego przyjęcia urodzinowego może przypominać wysyłanie zaproszeń wysadzanych pestkami kwiatów i organizowanie przyjęcia w lesie. Choć brzmi to uroczo, Twoje dziecko może być bardziej zainteresowane ekstrawagancką zabawą o tematyce superbohatera, w której uczestniczył każdy z kolegów z klasy.

Niestety między papierem do pakowania, jednorazowymi zastawami stołowymi, serpentynami i balonami, aż po eko dekoracje urodzinowe dla dzieci trudno jest dowiedzieć się, jak sprawić, by przyjęcie urodzinowe dla dzieci było trochę łatwiejsze dla środowiska. Na szczęście, bez względu na kolory motywów, mamy kilka świetnych wskazówek, które sprawią, że impreza będzie w tym roku dużo bardziej „zielona” bez robienia w istocie tego tematu. Jeśli twoje maleństwo przejawia ciągotki ekologiczne, świetnie! Jeśli nie, te wskazówki nadal pomogą ci znaleźć równowagę, aby zapewnić oboje imprezę, w której czujesz się świetnie. Twój niezawodny ekologiczny plan przyjęcia urodzinowego jest tutaj!

Zastanów się ponownie nad formułą imprezy

Dlaczego zorganizowanie ekologicznego przyjęcia urodzinowego oznacza przemyślenie sposobu, w jaki organizujesz urodziny w ogóle? Biorąc pod uwagę każdy aspekt imprezy i to, czy naprawdę chcesz to zrobić, upraszcza ten proces, eliminując potrzebę „ekologizacji” każdego tradycyjnego elementu przyjęcia urodzinowego. Poświęć kilka minut i porozmawiaj z dzieckiem o tym, co podobało się mu na innych imprezach, na których były. Jest szansa, że będzie przede wszystkim pamiętać, że byli tam ich przyjaciele, ciasto i (być może) jaka była lokalizacja. Indywidualne torby z pamiątkami wypełnione plastikowymi zabawkami wyprodukowanymi w Chinach? Prawdopodobnie nie jest na szczycie ich listy. Przejście do prostej listy tego, co naprawdę cieszy twoje dziecko, pomoże ci podjąć decyzję, co włączyć i co absolutnie nie.

Zastawa stołowa

Inwestowanie w zestaw wielokrotnego użytku to jeden z świetnych sposobów, aby sobie z tym poradzić. Możesz go użyć, wyczyścić, schować i schować na następnym wydarzeniu. Zmniejsza to marnotrawstwo i pozwala zaoszczędzić pieniądze na kupowaniu jednorazowych zastaw stołowych. Dla większych dzieci te ze szkła hartowanego są ok, a te nowoczesne talerze są równocześnie wystarczająco atrakcyjne dla dorosłych i są lekkie – co są dodatkowym atutem dla tych, którzy jedzą podczas stania!

Jeśli naprawdę chcesz uniknąć konieczności sprzątania, rozważ użycie bardziej przyjaznych dla ziemi alternatyw, takich jak te wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu lub trwałych materiałów, takich jak bambus. Brzmi nudno? Pomyśl jeszcze raz! Sprawdź te urocze opcje z nietoksycznych i biodegradowalnych materiałów eksploatacyjnych, których nie brakuje w sieci. Co więcej, wiele produktów jest wytwarzanych przez osoby niewidome i niedowidzące, a niektóre zyski trafiają na rzecz takich celów, jak wspieranie kobiet-przedsiębiorców. Dorzuć do tego biodegradowalne balony, dekoracje i czapki imprezowe i będzie idealnie!