Znalezienie prawnika od rozwodów – w 2 krokach

Znalezienie prawnika od rozwodów – w 2 krokach

27 lutego 2020 1 By Redakcja

Na rynku jest wielu prawników zajmujących się rozwodami. Zawsze masz wybór. Niektóre osoby pytają w sieci i ustalają, kogo wybierają inni. Inni korzystają z prawników, których znajdują w Internecie.

Ten przewodnik poprowadzi Cię przez cały proces.

Krok 1: Naucz się więcej na temat rozwodu

Wiedza to potęga, a znalezienie prawnika od rozwodów nie jest niczym innym. Ponieważ intencją jest zatrudnienie prawnika, czytanie nie skupia się na konkretnych procedurach prawnych ani na ustaleniu, którą formę należy złożyć. Należy raczej zadać sobie następujące pytania, aby zrozumieć, jak przebiega proces rozwodowy:

  • Jaka jest różnica między rozwodem bezspornym a spornym?
  • Jakie podstawy prawne (powody) potrzebujesz do rozwodu?
  • Jakie są względy opieki nad dzieckiem (jeśli masz dzieci)?
  • Jakie są rozważania dotyczące podziału majątku małżeńskiego (jeśli istnieje majątek małżeński)?

Istnieją również zasoby, w których można znaleźć odpowiedzi online – im również warto się przyjrzeć. Rób notatki, szczególnie tam, gdzie są one odpowiednie dla twojej sytuacji. Jeśli nadal masz wątpliwości, to dobrze. Po to jest prawnik. Chodzi o to, aby dowiedzieć się, jak skomplikowana jest twoja sprawa w porównaniu do innych i co nas czeka.

Na przykład, po przeczytaniu, czy myślisz, że możesz dojść do porozumienia w sprawie własności i opieki nad dzieckiem? Wpływa to w dużym stopniu na koszty prawne i emocjonalne.

Powodem tego pierwszego etapu czytania jest to, że stanowi podstawę do znalezienia dobrego prawnika rozwodowego. Wiedza uzyskana na tym etapie pomaga w ocenie prawników, z którymi rozmawiasz, oraz w znajomości potrzebnej Ci usługi prawnej.

Krok 2: Znalezienie odpowiednich prawników od rozwodów

Jak wspomniano na początku, prawników zajmujących się rozwodami jest więcej niż kiedyś. Powinieneś zrozumieć kontekst, w którym pracuje twój prawnik od rozwodów, i uzyskasz wgląd w sposób, w jaki naliczają opłaty. Istnieją zasadniczo różne rodzaje prawników od rozwodów.

Prawnik od rozwodów – freelancer

Ten prawnik od rozwodów może mieć firmę prawniczą we własnym imieniu lub być członkiem małej kancelarii prawnej jako partner. Może mieć sekretarkę lub w ogóle nie mieć personelu. Cechą wyróżniającą jest to, że ten prawnik osobiście zajmie się twoją sprawą. Oznacza to prawdopodobnie, że prawnik nie będzie sprzedawał się jako osoba udzielająca bezpłatnych konsultacji, ponieważ jest tylko tak wiele spraw, z którymi pojedynczy prawnik może sobie poradzić. Zazwyczaj pobiera niewielką opłatę za pierwszą konsultację, aby upewnić się, że klient jest poważny. Korzyścią jest to, że prawnik zajmujący się rozwodem solo najprawdopodobniej zaoferuje osobisty kontakt podczas rozpatrywania sprawy. Zazwyczaj opłaty za to, że poprowadzi Twój rozwód Warszawa są rozsądne.

Jest też kancelaria rozwodowa – zazwyczaj składa się z prawnika i kilku współpracujących z nim prawników. Ze względu na tę strukturę prawnik jest w stanie obsłużyć dużą liczbę spraw rozwodowych. W związku z tym ten prawnik jest zazwyczaj w stanie zapewnić bezpłatne pierwsze konsultacje i podjąć ryzyko, że wnioskodawca nie zostanie klientem.