Jak wprowadzić kota do uporządkowanego, domowego życia?

Jak wprowadzić kota do uporządkowanego, domowego życia?

11 czerwca 2020 0 By Redakcja

Przed wprowadzeniem nowego kota do domu upewnij się, że kuweta jest gotowa. Wyjaśniamy, jak wyszkolić kota do mieszkania domu w kilku prostych krokach, a także udzielimy pomocnych wskazówek, aby utrzymać kuwetę (i dom) tak czyste, jak to możliwe. Po więcej informacji zaglądaj tutaj: https://abc-kot.pl/blog/.

W przeciwieństwie do szczeniąt, kocięta są łatwe do trenowania w domu, ponieważ szybko się uczą i są naturalnie skłonne do prowadzenia uporządkowanego życia. Instynkt kota poprowadzi go do dostarczonej przez ciebie kuwety sanitarnej. Jeśli to twoje pierwsze doświadczenie w uczeniu, jak szkolić kota w domu, zrelaksuj się! Przeprowadzimy Cię przez niezbędne elementy zapewniające sukces, zaczynając od podstawowych artykułów dla kota, których będziesz potrzebować, aby poradzić sobie ze szkoleniem.

Oto kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących szkolenia kota w zakresie korzystania z kuwety, umieszczania kuwety oraz jej kupowania i zmieniania.

Jaki rodzaj kuwety powinienem kupić?

Pojemniki takie jak kuwety są dostępne w wielu rozmiarach i kolorach. Pamiętaj, aby kupić taki, który ma odpowiedni poziom głębokości i jest wystarczająco duży, aby twój kot mógł z niego korzystać bez ograniczania przestrzeni. Jeśli musisz wyszkolić wiele kotów w domu, celuj w kuwetę na kota plus jeden dodatkowy, aby zawsze był dostępny jeden. Pamiętaj też o zakupie kuwety, która jest łatwa do czyszczenia i sterylizacji.

Niektóre modele są wyposażone w osłonę, która pomaga zamaskować ściółkę (wyglądają jak mała buda). Może być kuszące, aby wybrać jedną z tych, aby ukryć obszar, ale profesjonaliści od zwierząt odradzają takie rozwiązanie. Pokrywy kuwet mogą sprawić, że Twój kot poczuje się zdenerwowany potencjalnymi zbliżającymi się zwierzętami lub ludźmi lub przytłoczony dusznym powietrzem.

Czy wszystkie ściółki dla kotów są takie same?

Do ściółki można użyć piasku, rozdrobnionych gazet lub wiórów drzewnych, ale komercyjnie przygotowana ściółka dla kota wykonana z gliny lub innych materiałów jest najwygodniejsza i higieniczna. Dostępne są dwa rodzaje ściółki komercyjnej: ściółka zlepiona i ściółka standardowa (bezklatkowa). W przypadku standardowej ściółki będziesz musiał wymieniać wszystkie ściółki za każdym razem, gdy są zabrudzone, ale w przypadku ściółki zbierającej możesz łatwo zgarnąć brudne bryły ściółki i pozostawić resztę na miejscu. Może się okazać, że Twój kot ma szczególne upodobania dotyczące rodzaju używanego materiału.

Gdzie należy umieścić kuwetę?

Zawsze przechowuj kuwetę kota w odległym, ale wygodnym miejscu, które jest:

  • czyste,

  • ciche,

  • o małym natężeniu ruchu.

Sugeruje się też użycie rogu pokoju rodzinnego lub wolnej sypialni. Ważne jest, aby lokalizacja była łatwo dostępna, ale schowana – abyś też nie zaniedbał utrzymania jej w czystości. Po wybraniu idealnego miejsca dodaj trochę ściółki na dno. Jeśli dodasz więcej Twój kot może rozproszyć nadmiar po otaczającej podłodze. Warto o tym pamiętać również ze względu na swoją wygodę i higieniczność całego domu.