Dom po zalaniu: dlaczego nie powinieneś zajmować się tym samodzielnie?

Dom po zalaniu: dlaczego nie powinieneś zajmować się tym samodzielnie?

8 czerwca 2020 0 By Redakcja

Od zepsutej linii wodnej po przelewającą się toaletę, szkody wodne mogą zdarzyć się każdemu. Kiedy przydarzy się tobie lub twojej nieruchomości, możesz ulec pokusie, aby wyciągnąć zaufanego mopa i wiadro i zacząć samodzielnie sprzątać bałagan…. Zanim zaczniesz zmywać wodnisty bałagan, powinieneś zdawać sobie sprawę z wad samodzielnego radzenia sobie ze szkodami spowodowanymi wodą.

Przeciw: możesz nie być tak dokładny jak profesjonalista.

Projekty DIY są atrakcyjne dla wielu osób, ponieważ mają pełną kontrolę nad tym, co się robi. Gdy nie poradzisz sobie z katastrofą spowodowaną przez zalanie, zanim nie zauważysz oznak uszkodzenia na obszarach, które nie są zauważalne. Woda jest wszechstronna i może z łatwością znaleźć drogę do małych pęknięć i szczelin, powodując poważne uszkodzenia za ścianami, sufitem i pod podłogami włącznie.

Przeciw: W dłuższej perspektywie może kosztować więcej.

Może ci się wydawać, że samodzielna naprawa szkód spowodowanych przez wodę pozwoli ci zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, prawda? Niestety, jeśli nie masz odpowiedniego doświadczenia lub wiedzy w zakresie łagodzenia i odbudowy szkód spowodowanych przez wodę, możesz:

  • spowodować więcej szkód
  • znacznie zwiększyć koszty czyszczenia i naprawy.

Przeciw: liczy się czas.

Usuwanie szkód spowodowanych przez wodę jest procesem bardzo czasochłonnym. Najlepiej, jeśli chcesz rozpocząć proces radzenia sobie z tymi szkodami tak szybko, jak to możliwe. Ponieważ tak jest, zespół zajmujący się odbudową szkód spowodowanych przez wodę jest w stanie poświęcić cały zespół techników całkowicie zaangażowanych w naprawę szkód spowodowanych przez wodę w twoim domu.

Podejmując się tego projektu na własną rękę, nie jest prawdopodobne, że będziesz miał czas potrzebny na pełne poświęcenie się czyszczeniu, aby wykonać go tak szybko, jak to możliwe. Potrzeba niezwłoczności, powinna zostać wzmocniona faktem, że rozwój pleśni w wyniku uszkodzenia wody może rozpocząć się już 24 godziny po powodzi. Aby zapobiec poważnym problemom z pleśnią, musisz jak najszybciej usunąć wodę.

Przeciw: Nie masz odpowiedniego sprzętu.

Firmy zajmujące się odbudową szkód spowodowanych przez wodę poprzez usługi takie jak osuszanie po zalaniu warszawa posiadają wysokiej jakości sprzęt do odbudowy wody. Sprzęt ten ma jakość przemysłową, a nie tylko coś, co można kupić w lokalnym magazynie. Co więcej, nawet jeśli znajdziesz miejsce do zakupu sprzętu przemysłowego, jest ono drogie i zwraca się tylko wtedy, gdy jest używane wiele razy, na przykład gdy kupuje je firma sprzątająca. Być może będziesz w stanie oczyścić wodę z domu bez pomocy sprzętu przemysłowego, ale zajmie to znacznie więcej czasu i prawdopodobnie nie będzie tak dokładnie oczyszczona.

Przeciw: to może być niebezpieczne!

Istnieje powód, dla którego specjaliści od szkód spowodowanych przez wodę przechodzą rygorystyczne szkolenie certyfikacyjne. Przywrócenie szkód spowodowanych przez wodę może być niebezpiecznym procesem. Im dłużej woda może uszkodzić dom, tym większe ryzyko uszkodzenia integralności budynku i jego niestabilności.