Rozpad spółki – kiedy wybrać się do prawnika?

Rozpad spółki – kiedy wybrać się do prawnika?

12 czerwca 2020 0 By Anna Szafrańska

Różne formy spółek to częste formy prowadzenia działalności. Podobnie jednak jak każda inna firma, także spółka może kiepsko prosperować lub też jej właściciele, czyli wspólnicy, nie do końca dogadują się w kwestiach przyszłości firmy. Nie brakuje więc sytuacji, w których spółki rozpadają się, a ich właściciele idą dalej własną biznesową drogą.

Rozpad spółki zwykle jest poprzedzony wieloma przemyśleniami. Mało kto decyduje się na rozpad z dnia na dzień – jest to uwarunkowane wielomiesięczną sytuacją. Czasem lepiej ogłosić zamknięcie, upadłość czy rozpad, zamiast działać dalej na zasadzie reanimowania biznesowego trupa. Z rozpadem spółki wiąże się wiele formalności, jakie trzeba spełnić względem różnych urzędów czy instytucji. Dlatego też od razu po podjęciu decyzji na temat rozpadu warto udać się do prawnika, który zajmie się wszelkimi formalnościami. Profesjonalna pomoc prawna w przypadku rozpadu spółki jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż działanie na własną rękę.

Dobry prawnik od firmowych spraw

Jeśli zależy nam na szybkim przeprowadzeniu wszystkich formalności związanych z rozpadem spółki, warto od razu szukać dobrego i sprawdzonego prawnika, który ma duże doświadczenie w obsłudze klientów firmowych. Nie wybierajmy przypadkowych adwokatów czy radców prawnych. Skupmy się na tych firmach, które specjalizują się w prawie spółek i są w stanie zająć się wszystkimi niezbędnymi formalnościami. Warto również sprawdzić, czy wybrany prawnik ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, a także jak długo zajmuje się prawem spółek. W przypadku dużej firmy zdecydowanie lepiej jest korzystać z usług specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, zamiast decydować się na usługi prawników, którzy dopiero zaczynają się specjalizować w konkretnej tematyce. Na https://harat-pokrzywnicki.pl/ znajdziemy wysoki poziom obsługi prawnej oraz doskonałych specjalistów z różnych dziedzin prawa, dzięki czemu możemy mieć pewność, że jesteśmy pod profesjonalną opieką.

Nie kieruj się niskimi cenami

W przypadku upadającej spółki lub firmy, która się rozpada, ważne są kwestie finansowe. Właściciele spółki szukają więc jak najtańszych prawników, którzy nie zawsze oferują usługi na wysokim poziomie. Bez względu na to, na jakim etapie znajduje się spółka, zawsze warto inwestować w profesjonalistów. Można wtedy mieć pewność, że wszystkie kwestie będą załatwione szybko, profesjonalnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. W poszukiwaniu dobrych prawników zajmujących się obsługą firm, dobrze jest korzystać ze specjalistów z polecenia. Opinie zadowolonych klientów są bowiem o wiele bardziej miarodajne niż wszelkie reklamy, jakie można znaleźć w sieci. Kryterium dobrych opinii jest zdecydowanie lepsze niż kryterium niskich cen. Pamiętajmy o tym nie tylko wtedy, gdy szukamy solidnego i rzetelnego prawnika, ale również wtedy, gdy interesują nas specjaliści z innych branż.