Droga do sukcesu w branży kreatywnej cz.1

Droga do sukcesu w branży kreatywnej cz.1

29 lipca 2019 0 By Redakcja

Ok, więc zdecydowałeś się to zrobić. Masz tę posadę, którą chcesz mieć i wiesz, że zrobisz wszystko, aby pójść wyżej!

I co teraz?

Kreatywna kariera nie przypomina innych karier. Nie ma konkretnej drogi do sukcesu, a przysłowiowa drabina to taka, którą musisz zrobić sam. To zupełnie inna gra niż ta, w którą gra większość ludzi. Jako taka wymaga innego podręcznika. Oto kilka rzeczy, które naprawdę powinieneś zapamiętać w tym kontekście.

# 1 – Musisz mieć szczegółowy plan.

Dobrze jest cieszyć się wizjami supergwiazd i mega sukcesu, ale musisz połączyć kropki między punktami A i B. Dlatego musisz mieć odpowiedzi na tego rodzaju pytania:

  • Co chcesz robić?

  • Jak nauczysz się to robić?

  • Jak się angażujesz?

  • Jakiego rodzaju inwestycje finansowe są wymagane?

  • Czy znasz kogoś pracującego w tej dziedzinie?

  • Gdzie jest najlepsze miejsce do zamieszkania dla tej pracy?

  • Czy powinienem pójść do szkoły?

Te pytania mogą nie dotyczyć ciebie, ale niezależnie od tego, w jakiej jesteś sytuacji w punkcie A, i musisz wiedzieć o wiele więcej, aby dostać się do punktu B. To sprowadza się do dwóch rzeczy: wiesz, gdzie chcesz iść, i jak dokładnie spodziewasz się tam dotrzeć.

Opracowanie szczegółowego planu wiąże się z czymś, co powinno być łatwe, ucząc się jak najwięcej o swojej dziedzinie. Kluczem jest nie tylko podejmowanie świadomych decyzji, ale także wyprzedzanie ich. Życie, będąc tym, czym jest, prawdopodobnie stanie na drodze lub zaoferuje możliwości, których nie można było przewidzieć. Ale takie rzeczy tylko podkreślają potrzebę mapy drogowej i kompasu. Życie jest nieskończenie rozpraszające. Bez jasnego wyobrażenia o tym, czego chcesz, wiele pozornie dobrych pomysłów może cię poważnie rozczarować. Dobry plan pozwala dostrzec szanse i przefiltrować wszystko inne. Stale informuje Cię, dokąd idziesz.

Zadaj sobie pytanie: jak dokładnie mogę zrobić to, co chcę zrobić? Twoja odpowiedź to twój plan.

# 2 – Musisz sprawdzać codzienny postęp.

Wielu twórców jest zmotywowanych przez marzenie i kończy się traktowaniem tego marzenia jako celu podróży. Niestety później rozpoczynają tysiąc projektów, które zawsze wydają się nieskuteczne. Nie potrafią znaleźć czasu, pieniędzy ani… tego „czegoś”. Och pomysły mogą być genialne, ale dopóki nie skończą czegoś, świat o tym nigdy się nie dowie.

Profesjonaliści nie mają czasu dla ludzi, którzy po prostu chcą coś robić. To bardzo proste: pisarze piszą. Aktorzy działają. Malarze malują. Co sprawia, że ​​płatni specjaliści są tak wyjątkowi? Wszyscy robią to codziennie, ponieważ wszyscy zdają sobie sprawę, że marzenie nie jest miejscem, jest sposobem na życie. Nie masz czasu? Znajdź czas. Nie masz pieniędzy? Wydawaj na coś innego lub znajdź sposób na tańsze rozwiązaia. Kreatywny styl życia nie jest czymś, czego można sobie życzyć. To wymaga pracy, czasu i rozpędu. A jeśli nie skorzystasz z okazji, aby wykonać swoją pracę, nikt ci jej nie da.

Poza tym codzienny postęp przynosi ogromne natychmiastowe korzyści. Zyskasz coraz większe poczucie spełnienia. A być może najważniejsze jest to, że ćwiczysz swoją kreatywność, zwiększając tym samym swoje umiejętności. Lepsze umiejętności – większe szanse na opłacenie pracy.