Dekoracje, oświetlenie, meble – urządzamy domowe biuro!

Dekoracje, oświetlenie, meble – urządzamy domowe biuro!

11 marca 2021 0 By Redakcja

Dostępność dobrze płatnych miejsc pracy zdalnej odnotowała gwałtowny wzrost liczby pracowników biur domowych. Jeśli pracujesz w domu w pełnym wymiarze godzin lub tylko okazjonalnie, prawdopodobnie będziesz musiał zaprojektować przestrzeń, która pozwoli Ci wykonywać najlepszą pracę w domu. Jeśli masz szczęście, że masz w domu wydzieloną przestrzeń biurową, masz do rozważenia wiele opcji i ciekawy projekt.

Ale nawet jeśli chcesz przeznaczyć tylko róg sypialni lub salonu do pracy biurowej, możemy Ci pomóc w jego udekorowaniu, aby pracowało Ci się tam miło i przyjemnie. To jest przewodnik dotyczący wystroju domowego biura!

Zmierz swoją przestrzeń

Jak w przypadku każdego projektu domowego, pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest zmierzenie przestrzeni, aby wiedzieć, z jakimi wymiarami musisz pracować! Zmierz długość wszystkich ścian w pomieszczeniu i zanotuj również, gdzie są okna.

Meble

Po wykonaniu pomiarów czas zacząć przyglądać się meblom. Pierwsze dwa meble, które będą Ci potrzebne do domowego biura, to oczywiście biurko i krzesło!

Biurko


Istnieje wiele rodzajów biurek, których możesz używać w swoim domowym biurze. Możesz chcieć ustawić biurko przed oknem, abyś mógł wyglądać
przez nie podczas pracy. Może wolisz mieć biurko na środku pokoju, gdzie możesz usiąść gości na krzesłach po drugiej stronie. To jest świetne, jeśli od czasu do czasu przyjmujesz klientów w domu. Możesz także zdecydować się na składane biurko, jeśli chcesz zwolnić miejsce, gdy biurko nie jest używane.

Biurka narożne świetnie nadają się do wykorzystania wolnego miejsca w domu. Możesz zdecydować się na większe biurko w kształcie litery L z dwoma różnymi miejscami do pracy lub na oszczędzające miejsce trójkątne biurko narożne, które ładnie pasuje i daje duże pole do popisu, jeśli chodzi o dekoracje.

Krzesło biurowe

Następnie musisz wybrać solidne krzesło biurowe do pracy. Możesz użyć prostego krzesła bocznego lub zainwestować w odpowiednie krzesło biurowe z oparciem. Większość krzeseł biurowych ma na dole kółka, które umożliwiają poruszanie się po całej długości biurka, ale jeśli nie masz dużego biurka, nie jest to konieczne.

Oświetlenie

Większość ludzi zdecyduje się na jedną centralną lampę sufitową w swoim domowym biurze, która zapewni oświetlenie otoczenia, oprócz lampy zadaniowej, która jest umieszczona bezpośrednio na biurku i zapewnia ukierunkowane światło. Czasem jednak – im jaśniej, tym lepiej, jeśli chodzi o oświetlenie Twojego domowego biura.

Dekoracje

Gdy masz już wszystko, co praktyczne, czas rozpocząć zabawną część: dekoracyjne akcenty! Nadszedł czas, aby podkreślić swoją osobowość i wybrać kilka uroczych lub inspirujących dekoracji, które sprawią, że Twoje biuro będzie wyglądać jak Ty. Sklep z dekoracjami – congee.pl ma wiele do zaproponowania, więc zajrzyj tam i czuj się zainspirowany! Możesz udekorować swoje domowe biuro drukowanymi motywacyjnymi cytatami lub inspirującą fotografią. Umieszczanie kwiatów w wazonie to świetny sposób, aby rozjaśnić miejsce pracy i sprawić, że siedzenie przy biurku będzie trochę bardziej radosne.