Czy warto zdecydować się na zakup dywanu do jadalni?

Czy warto zdecydować się na zakup dywanu do jadalni?

10 czerwca 2021 0 By Redakcja

Dywany są pięknym, pluszowym dodatkiem do każdej przestrzeni, ale są również elementem projektu, który wymaga odrobiny demistyfikacji. Kiedy powinieneś rozważyć dywan? Gdzie w pokoju powinna siedzieć – pod stołem jadalnym? Obok sofy czy pod nią? Czy możesz mieć dywanik, jeśli twój dom jest wyłożony wykładziną?

W rezultacie zakup dywanu może być trudny, ale zdecydowanie nie musi tak być. Gdy już wiesz, jak podejść do wyboru i stylizacji dywanu, będziesz potrzebować go do każdego pomieszczenia w domu! Czytaj dalej, gdy wyjaśniamy powody, dla których warto zdecydować się na zakup dywanu i naszych najlepszych wskazówek dotyczących stylizacji dywanów.

Plusy posiadania dywanu

Dywany to nie tylko stylistycznie piękne dodatki do pokoju, ale także funkcjonalne – a to połączenie formy i funkcji jest integralną częścią projektowania domu, w którym dobrze się czujesz. Dodają ciepła do domu z twardymi podłogami (np. z twardego drewna, betonu, płytek) i w zależności od tego, gdzie są ułożone, mogą działać jako warstwa ochronna między meblami a podłogą. Są również buforem na wiele nieszczęść związanych z posiadaniem dziecka lub zwierzaka, ponieważ mogą ukryć wiele grzechów, w tym odpryski lub pęknięcia na podłodze lub ślady na wykładzinie.

Pod względem estetycznym dywan to kolejny sposób na dodanie stylu do Twojego domu, bawiąc się istniejącymi schematami kolorów lub ustalonymi wzorami i ożywiając pomieszczenie. Jeśli na przykład pracujesz z monochromatyczną paletą kolorów, dywan w spójnym odcieniu może pomóc rozszerzyć i wzmocnić tę paletę, wykańczając pomieszczenie. Jeśli lubisz jasne kolory, dywany są zdecydowanie właściwą drogą – jest tak wiele zabawnych, żywych wzorów i odcieni, które pozwolą Ci wyrazić indywidualność Twojego domu.

Wreszcie, jeśli chodzi o układ pokoju, dywany dodają bardzo cenionej struktury i definicji. Na przykład w otwartej jadalni i kuchni dywan może być używany jako znacznik między dwiema różnymi strefami w przestrzeni. Lub, w salonie, dywan może „ugruntować” przestrzeń po umieszczeniu pod stolikiem kawowym, przymocowując sofy, zestaw rozrywkowy i inne elementy, dzięki czemu wiesz dokładnie, gdzie patrzeć i jaki jest przebieg pomieszczenia.

Podsumowując, jeśli chcesz w elegancki sposób dodać kolejny element do swojego pokoju, który jest również praktyczny i wszechstronny, dywan jest do zrobienia. Jest jednak jeszcze kilka rzeczy, o których należy pamiętać, zanim się zdecydujesz.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, główną wadą dywanów jest ich czyszczenie. W zależności od materiału, który wybierzesz, dywany są często bardziej pofałdowane i delikatniejsze, więc nie można ich po prostu odkurzyć lub wyrzucić przypadkowo podczas kolejnego prania. Zamiast tego będziesz musiał zainwestować w czyszczenie chemiczne lub dokładnie zbadać, jak wyczyścić nowy dywan bez uszkadzania go za pierwszym razem. Być może dobrym pomysłem jest wybór dywanu z krótkim włosiem, który jest łatwiejszy do czyszczenia. Znajdziesz spory wybór takich naprawdę ładnych piękności tutaj: kochamydywany.pl.